Petra Drozdová z Plzně se snaží proti důrazné mostecké obraně. | foto: Petr Eret, MF DNES

Most povolil Plzni jen osm branek, vysoko vyhrála i Slavia nad Zlínem

• 0
Interliga házenkářek pokračovala 2. kolem a výrazné výhry slaví favoritky. Most deklasoval nováčka z Plzně na jeho palubovce 35:8, Slavia doma přehrála Zlín 34:21.

Slávistky při domácí premiéře nové trenérky Petry Vítkové rozhodly o osudu zápasu v první dvacetiminutovce, kterou vyhrály o devět gólů 11:2.

Na to hosté ze Zlína nedokázali zareagovat a v poločase prohrávaly o 12 branek. Ve druhé půli domácí tým zvolnil, své vedení a tedy i výhru kontroloval a nepřipustil žádné drama.

Souboj plzeňského interligového nováčka s obhájcem titulu z Mostu vyšel jednoznačně pro hosty. Domácí vstřelili první branku v 15. minutě za stavu 0:9.

Do poločasu skórovali ještě třikrát a prohrávali od 14 gólů. Druhé dějství nabídlo stejný obraz hry a hodně podobný výsledek. Domácí se nedostali přes deset vstřelených branek, Most nakonec zvítězil rozdílem 27 branek.