Písek - Slavia: domácí Marta Krouská (vpravo) a Monika Jedličková ze Slavie | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Házenkářky Veselí si poradily před domácím publikem se Šaľou

• 0
Po včerejší předehrávce mezi ŠKP Bratislava a Trenčínem (33:27) pokračuje interliga házenkářek dalšími zápasy. V sobotu dopoledne změřily síly ambiciózní celky Veselí nad Moravou a Šaĺy. Úspěšnější nakonec byl domácí celek, který svého soupeře pustil v zápase jen jednou do vedení.

Veselí  - Šaľa 27:23 (14:12)

Podle předpokladů bylo ve Veselí k vidění vyrovnané utkání. V prvním poločase se domácím házenkářkám dvakrát podařilo získat tříbrankové vedení, v 16. minutě Kočí svojí první brankou zvyšovala na 10:7. Dlouhých osm minut pak ale Veselanky nedokázaly vstřelit branku a Šaĺa sérií tří branek srovnala na 10:10.

Ještě do poločasu se ale domácím podařilo získat mírné vedení, když do šaten odcházely za stavu 14:12. Ve 37. minutě ze sedmičky srovnala hostující Dubajová na 16:16 a o tři minuty později se dokonce Šaľa dostala poprvé, ale také naposledy, do vedení 18:17.

Rozhodnutí přišlo až v závěrečné pětiminutovce, kdy ze stavu 23:22 domácí třemi brankami v řadě získaly rozhodující vedení 26:22. Nakonec Veselí i bez brankářky Černé porazilo silnou Šaĺu 27:23.

Nejvíce branek: Štěrbová 8/5, Fleková 5, Kočí a G. Zvoničová po 4 -
Popluhárová 7/2, Čamajová 6, Pileková 3, Dubajová 3/2. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 7/5 - 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 200.

Písek - Slavia Praha 20:31 (11:17)

Ani Písek na házenkářky Slavie nevyzrál a ty tak přidaly do svého součtu další dva interligové body. Utkání bylo po většinu první půle vyrovnané, i když o 1-2 branky vpředu byly hostující hráčky a to až do stavu 12:11 ve 24.minutě.

Poté ale přišel fatální střelecký výpadek Písku, který svoji další branku přidal až o patnáct minut později a to ve 39.minutě! To již slávistky vedly 22:11 a o vítězi bylo předčasně rozhodnuto. Slavia si až do konce zápasu vedení udržela a dokonce jej navýšila na konečných 31:20.

Nejvíce branek: I. Luzumová 6, Krouská a Crhová po 4 - Jedličková 9,
Kutlvašrová 8, Černá 5. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 1/1 - 0. Vyloučení: 2:4. ČK: Kutlvašrová. Diváci: 360.

Michalovce - Olomouc 25:28 (14:16)

Vynikající návštěva v Chemkostav aréně viděla další porážku svého celku. Po Slavii dokázala uspět na východě Slovenska také Olomouc, která zde vyhrála 28:25.

Domácí, které i nadále trápí zranění jejich klíčových hráček (nenastoupila Obšatníková, do hry nezasáhla Kalaninová ani Szöllösiová), začaly v zápase dobře a po dvou minutách vedly 3:0. Pěti brankami v řadě ale Hanačky otočily skóre a od té doby neustále vedly.

V poločase pak na ukazateli svítil stav 14:16. Ve druhé půli dokázala Olomouc svému soupeři odskočit na 24:17, v celém zápase pak zvítězila 28:25 a získala tak cenné interligové body.

Nejvíce branek: Bachyrijevová 7/2, Kvetková 6, Škľaruková, Hollá a Rebičová po 2 - Růžičková 7/1, Hejtmánková 6/3, Tomečková 4. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/4. Vyloučení: 5:5. Diváci: 1200.

Jindřichův Hradec - Partizánske 22:22 (11:10)

V Jindřichově Hradci vedl v úvodu domácí tým 7:2 a nic nenaznačovalo, že by Partizánske mohlo získat svůj první bod v soutěži. Postupem času ale slovenský celek srovnal krok a v poločase prohrával o jedinou branku 10:11.

V závěru se Partizánske dostalo dokonce do vedení, ale remízu Jihočeškám zařídila brankou v poslední minutě Bubeníková.

Nejvíce branek:
Keslerová, Kupková a Kohoutová po 4 - Košíková 7, Baloghová 6/1, Fašangová 4/4. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/5. Vyloučení: 8:4. ČK: Ščasná (Partizánske). Diváci: 350.

Zlín - Inter Bratislava 32:19 (15:7)

Naposledy se body podařilo Zlínu získat před téměř dvěma měsíci za vítězství 26:25 v Partizánskem. Mezitím přišla série neúspěchů, kterou konečně ukončilo dnešní vítězství nad Interem Bratislava. Zlínské házenkářky do zápasu vstoupily rázně a v desáté minutě vedly 6:1, později také 10:3 nebo 13:4. V poločase si udržely osmibrankové vedení, které ve druhé půli proti bezpbrannému soupeři v pohodě navyšovaly až na konečných 32:19.

Nejvíce branek: Talašová 5, Růčková a Cedidlová po 4, Marčíková 4/2 - Zámečníková 6/3, Jurigová 3, Lavrinčíková 3/3. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 6/3 - 6/6. Vyloučení: 4:5. ČK: Sveráková, Lormanová (obě Inter). Diváci: 320.

ŠKP Bratislava - Trenčín 33:27 (17:15)

Nejvíce branek: Šimáková 8/5, Globanová a Hrmová po 6 - Rechtorisová 7/4, Birkušová a Kovaličková po 5. Rozhodčí: Sivák, Dvorský. Sedmimetrové hody: 5/5 - 5/5. Vyloučení: 4:5. Diváci: 150.