Štěpán Krupa ze Zubří střílí na brankáře Karviné Lefana

Štěpán Krupa ze Zubří střílí na brankáře Karviné Lefana | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Házenkáři Zubří doma poprvé padli, Karviná jde ve finále do vedení

• 0
První domácí prohra v sezoně a hned v nejhorší okamžik. Házenkáři Zubří podlehli ve třetím finálovém duelu Karviné 23:24 a vítězové jsou výhru od obhajoby titulu.

Kaviná vede v sérii 2:1. Čtvrtý zápas se bude hrát navíc ve středu od 18 hodin na její půdě a v případě vítězství může slavit sedmý titul v řadě.

Vypjaté a emotivní utkání pětadvacet sekund před koncem gólem Šulce, který tak Valachům připravil první domácí porážku v sezoně.

V Zubří se odehrála další vzrušující bitva dvou mimořádně vyrovnaných celků. Lepší nástup měla Karviná, ale po pětiminutové pauze způsobené výpadkem proudu zabralo Zubří a v přesilovce obrátilo nepříznivý stav třemi góly na 7:5.

K zakončení se tlačí Tomáš Číp ze Zubří tvrdě ho brání karvinský FarářStržínek Martin ze Zubří se probíjí obranou Karviné

Obě strany precizně bránily, excelovali gólmani, marně se některý z týmů snažil utrhnout. Když se hosté po gólech Hantáka postupně dostali znovu až do vedení 11:9, Valaši ihned kontrovali.

V elektrizující atmosféře vyprodané haly v Zubří domácím patřil úvod druhého poločasu. Utekli na 16:13, ale v 35. minutě udělal karvinský trenér Jozef Hanták tah zápasu. Mrkvu v bráně nahradil Lefanem, který se rozchytal k fantastickému výkonu a učinil přítrž zuberskému tlaku.

Bez Lefana by Baník těžko zápas obracel. Karvinský brankář osm minut nepustil gól, domácí, kteří na něj nevyzráli ani ze sedmičky, doslova přiváděl k šílenství. Po trefě Hantáka převzali na chvíli vedení znovu hosté, pak si ale vzor z Lefana vzal i Malina na protější straně.

Sedm minut před koncem se Zubří po chytrých akcích nenápadného Krupy dostalo do dvoubrankového náskoku 21:19, jenže závěr byl záležitostí mistrů a hlavně gólmana Lefana.

Ten v hektickém závěru zlikvidoval Mikův náskok z brankoviště, Šulc poté z pravé spojky necelou půl minutu před koncem poslal Karvinou do vedení a při zuberské power play opět neuspěl Mika, který podruhé Lefana nepřekonal z proskoku.

"Celý tým má můj velký obdiv za přístup a vůli, ale jeden hráč zaslouží zvláštní absolutorium. Základem k úspěchu byl vynikající Kuba Lefan, který nás ve druhém poločase neskutečně podržel. Prostě zavřel bránu a dotáhl nás k vítězství. Byla to jeho výhra nad zuberskými střelci," řekl karvinský trenér Jozef Hanták, který s Baníkem přichystal Zubřanům první domácí prohru sezony.

Karviná má nyní výhodu mečbolu v domácím prostředí. "Jsme o krok dále, ale pořád nám ten hlavní krok chybí. Nic není rozhodnuto, protože oba týmy jsou opravdu velice vyrovnané, což dokazuje průběh série i těsné výsledky. Nějaké polevení v koncentraci by se nám mohlo vymstít," dodal Hanták.

výsledky

Finále házenkářské extraligy mužů - 3. zápas:

Gumárny Zubří - Baník Karviná 23:24 (12:12)
Nejvíce branek:
Stržínek 7, Krupa a Číp po 4, J. Hrstka 3/1 - Hanták 7, Faith a Šulc po 3, Heinz 3/1. Rozhodčí: Novák, Kohout. Sedmimetrové hody: 5/2 - 5/2. Vyloučení: 5:9. Diváci: 1500. Stav série: 1:2.

O 3. místo - 3. zápas:

Dukla Praha - Hranice 31:24 (16:12)
Polášek 10/1, Škvařil a Horák po 5 - Tůma 6/3, Čadra 5. Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/3. Vyloučení: 6:6. ČK: Brabec (Dukla). Diváci: 150. Stav série: 2:1.

Skupina o udržení - 5. kolo:
Frýdek-Místek - Dvůr Králové 34:27 (16:12)
Nejvíce branek
: Hojník 9/5, Vala, Hes, Vacula a Straka po 4 - Fiedor 8/2, Groh 7. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/2. Vyloučení: 5:5. Diváci: 305.

Přerov - Třeboň 34:27 (14:11)
Nejvíce bodů:
Kavka 8/3, Bechný 7, Vyjídák 4 - Kubík 9, Naimann 5, Mareš 3, Kotlaba 3/2. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 6:2. Diváci: 112.