Kostelec - Zubří

Kostelec - Zubří - Domácí Mojmír Valášek (uprostřed) a Tomáš Říha (vlevo) a Martin Spuchlák ze Zubří. | foto: Luděk Peřina, MF DNES

Házenkáři Kostelce a Brna zaskočili favority

Brno, Kostelec na Hané - Porážkami favoritů odstartovaly čtvrtfinálové série play-off nejvyšší soutěže házenkářů. Brno vyhrálo nad Frýdkem-Místkem 27:24 a Kostelec po obrovském boji vrcholícím až rozstřelem ze sedmimetrových hodů pokořil Zubří 30:29. Druhé a případné třetí zápasy se hrají o víkendu v halách poražených týmů.

Házená Brno - Frýdek-Místek 27:24 (14:13)
Brňanům vyšel dokonale vstup do utkání a zásluhou většího důrazu a agresivity získali pětibrankový náskok (13:8). Ten ale po zbytečných chybách v obraně do poločasu ztratili. Po změně stran opět Brňané svého soupeře předčili kombinační souhrou aúvodních jedenáct minut druhé půle vyhráli 8:1. Na ztrátu o osm gólů sice Frýdek ještě odpověděl posledním zoufalým náporem, jeho snaha o zvrat ale ztroskotala na takticky dobře hrajícím soupeři.

Nejvíce branek: Vtípil 9/5, Motl 5, Buriánek 5 - Toms 7/1, Sklenák 5. Rozhodčí: Nemček, Ondogrecula (oba SR). Vyloučení: 4:8. ČK: Toms (Frýdek). Sedmimetrové hody: 8/6 - 3/1. Diváci: 200. Stav série: 1:0.

Kostelec na Hané - Zubří 30:29 po sedmimetrových hodech (23:23, 17:17, 7:7)
Ve vyrovnaném utkání musely rozhodnout o vítězi až sedmimetrové hody. V normální hrací době skončil zápas 17:17 a po prodloužení opět nerozhodně 23:23. První série sedmimetrových hodů skončila také bez vítěze 2:2, po druhé sérii byl opět stav nerozhodný 5:5 a teprve ve třetí sérii byl úspěšnější domácí Kostelec, v jehož týmu vynikl brankář Fabián.

Nejvíce branek: Kuzo 8/3, Veselý 7/4, Varhalík 4 - Řezníček 9/5, Spuchlák 4. Rozhodčí: Baďura, Dvorský (oba SR). Sedmimetrové hody: 15/10 - 16/9. Vyloučení: 10:10. Diváci: 300. Stav série: 1:0.