Josef Jonáš z Lovosic zakončuje v utkání se Zubří.

Josef Jonáš z Lovosic zakončuje v utkání se Zubří. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Jičínský lídr prohrál v Hranicích, házenkáři Lovosic porazili Zubří

• 1
Lídři souboje o titul v extralize házenkářů ztratili body. Jičín v třetím kole nadstavbové části podlehl 24:25 v Hranicích, které se vrátily na druhou příčku a na vedoucí tým ztrácejí tři body. O další bod zpátky jsou házenkáři Lovosic, kteří přehráli Zubří 27:25.

Jičín vyhrál první poločas o tři branky, ale koncovku vyrovnaného duelu nezvládl a už podruhé v této sezoně na palubovce Hranic prohrál o jediný gól. Deset branek inkasovali hosté od reprezentační spojky Martina Stržínka.

V repríze finále Českého poháru, který v březnu získaly Hranice, začali lépe hosté a ujali se vedení až o čtyři góly, které drželi ještě v úvodu druhého poločasu (14:10). Během deseti minut ale náskok ztratili, a přestože v závěru šli opakovaně do vedení, poslední dva góly dali Hraničtí a překlopili výsledek na svoji stranu.

Lovosicím vyšel závěr první půle, šňůrou čtyř branek stanovili domácí hráči poločasový stav 14:10. Zubří se po změně stran dotáhlo na rozdíl gólu, ale další šance mu lovosický brankář Adamík zmařil.

Pražská Dukla remizovala s Plzní 23:23, třebaže v poločase vedla o pět branek. Hned po přestávce ale domácí o slibný náskok přišli a nakonec museli sami zachraňovat nerozhodný výsledek.

Extraliga, skupina o titul - 3. kolo nadstavby

Lovosice - Zubří 27:25 (14:10)
Nejvíce branek:
Jonáš 9/3, Motl a Sýkora po 4 - Václav 6, Hanták 5, Bechný 5/2. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 650.

Dukla Praha - Plzeň 23:23 (14:9)
Šik 5, Polášek, Piskač, Kotrč, Kastner a Lehocký po 3 - Horký 7, Vinkelhöfer 6/2, Kust, Petrovský a Tonar po 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/2. Vyloučení: 5:4. ČK: Šindelář (Plzeň). Diváci: 200.

Hranice - Jičín 25:24 (10:13)
Stržínek 10, Tůma 6, Dolák 2 - Král a Kraus po 5, Zeman 4. Rozhodčí: Větrovský, Zich. Sedmimetrové hody: 0 - 3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 370.

Skupina o udržení:

Frýdek-Místek - Kopřivnice 34:30 (15:13)
Strack 8, Vacula 6, Kichner 4, Dyba 4/2 - Třeštík 6, Krejčík 5/2, Hojník 4/ 2. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/
4. Vyloučení: 9: 6. ČK:  14. Hojník (Kopřivnice). Diváci:  520.

1. Karviná 21 12 1 8 608:575 25
2. KP Brno 22 8 6 8 578:572 22
3. Frýdek-Místek 22 3 4 15 608:679 10
4. Přerov 22 3 3 16 536:671 9
5. Kopřivnice 23 3 1 19 594:704 7