Plzeňský házenkář Roman Bečvář (vlevo) se snaží prosadit kolem Jakuba Svitáka z Dukly Praha. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Házenkáři Plzně udolali Duklu a do roku 2013 vstoupí z prvního místa

• 0
Zimní pauzu stráví na prvním místě extraligy házenkáři Plzně, kteří v 15. kole v prestižním utkání porazili pražskou Duklu 25:23. Druhé místo drží s dvoubodovou ztrátou a utkáním k dobru Lovosice, mezi elitu se dál tlačí i třetí Hranice, které v sobotu rozdrtily úřadujícího mistra ze Zubří 34:19.

Házenkáři Dukly prohráli nedělní první poločas prestižního duelu velkých rivalů rozdílem šesti branek, ale ve vypjatém závěru dokázali snížit na 23:24 a bojovali o bod.

Po Kotrčově snížení si vzal domácí trenér Martin Šetlík oddechový čas. Plzni se pak povedlo náporu Dukly odolat a Horký jí brankou 37 sekund před koncem definitivně zajistil výhru.

Oba týmy dohrávaly zápas plný tvrdých zákroků bez vyloučených hráčů. Plzeň přišla deset minut před koncem kvůli červené kartě o Kusta, kterého v 56. minutě následoval ještě Bečvář, jenž byl se sedmi góly nejlepším střelcem Západočechů.

V dresu Dukly nedohrál utkání kvůli třetímu vyloučení Sviták. Hosté navíc od 41. minuty postrádali zraněného Mráze. Za Duklu se v koncovce nejvíce prosazoval Konšel, který dal devět branek.

V dalším vyrovnaném utkání vedl poslední Přerov v poločase nad Brnem o dva góly, ale nakonec podlehl 24:26 a druhého vítězství v sezoně se nedočkal. KP naopak získalo důležité body a v tabulce se drží na šesté příčce před Karvinou a Zubřím.

Už v pátek se v regionálním derby utkali dva soupeři ze suterénu soutěže. Frýdek-Místek doma porazil Kopřivnici 33:29 a vystřídal ji na devátém místě.

Ve středeční předehrávce zvítězili házenkáři Lovosic v Karviné 25:23 a do neděle poskočili do vedení, podrobnosti o utkání najdete zde.

Nyní čeká házenkáře až do začátku února v nejvyšší soutěži přestávka.

Extraliga házenkářů - 15. kolo

Plzeň - Dukla Praha 25:23 (14:8)
Nejvíce branek:
Bečvář 7/3, Horký 4, Kust 3 - Konšel 9/2, Kotrč 7, Šůstek 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/6. Vyloučení: 11:8. ČK: 50. Kust, 56. Bečvář - 55. Sviták. Diváci: 610.

Přerov - KP Brno 24:26 (15:13)
Kavka 6/3, Zemánek 4, Mužík 4 - Dostalík 5, Barabáš 5, Hastík 4. Rozhodčí: Halada, Točík. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 8:6. ČK: 60. Dostalík. Diváci: 238.

Hranice - Zubří 34:19 (16:8)
Galus 12, Tůma 7, Stržínek 4 - Aspridis 4, Václav a Horut po 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 480.

Frýdek-Místek - Kopřivnice 33:29 (18:16)
Vacula 8/1, Dyba 6, Kichner 5/1 - Krejčiřík 8, Reček 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 470.