Roman Staněk si dojel v hlavním závodě Velké ceny Belgie ve formuli 3 pro druhé...

Roman Staněk si dojel v hlavním závodě Velké ceny Belgie ve formuli 3 pro druhé místo. | foto: Archiv Romana Staňka

Staněk dojel ve sprintu formule 2 v Silverstonu šestnáctý

• 1
Český jezdec Roman Staněk obsadil v sobotním sprintu formule 2 na okruhu v Silverstonu 16. místo. Vyhrál Dán Frederik Vesti a upevnil si vedení v šampionátu.

Staněk, který odstartoval z 15. příčky, nenavázal na páté místo z předchozího sprintu ve Spielbergu. Na mokré trati za Vestim zaostal o 48 sekund a od bodované osmičky ho dělilo 16 sekund.

V průběžném pořadí Staňkovi, který v dosavadním průběhu své premiérové sezony ve formuli 2 bodoval třikrát, patří se ziskem 11 bodů 17. příčka. Nedělní hlavní závod v Silverstonu odstartuje v 10:55.

Závod šampionátu vozů formule 2 v Silverstonu (Británie)

Sprint

1. Vesti (Dán./Prema) 40:16,405, 2. Pourchaire (Fr./ART) -13,432, 3. Doohan (Austr./Invicta Virtuosi) -19,422, ...16. Staněk (ČR/Trident) -48,241

Průběžné pořadí: 1. Vesti 135, 2. Pourchaire 114, 3. Iwasa (Jap./DAMS) 101, ...17. Staněk 11