ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

Florbalisté Vítkovic porazili Střešovice a vedou superligu o 12 bodů

• 0
Florbalisté Vítkovic přehráli v dohrávce 19. kola superligy doma třetí Střešovice jednoznačně 8:3 a v čele tabulky mají náskok 12 bodů před druhou Mladou Boleslaví, která má ale ještě čtyři zápasy k dobru. Hattrickem zařídil výhru devatenáctiletý útočník Rostislav Gattnar, čtyři asistence si připsal Matyáš Šindler.

„Velkou zásluhu na tom má Matyáš Šindler. Už ho trochu znám a vím, kdy tu přihrávku můžu očekávat. Ale je to obecně práce celé lajny,“ řekl Gattnar, který je s 27 brankami spolu s Radkem Krajcigrem z České Lípy druhým nejlepším střelcem soutěže o šest gólů za spoluhráčem Adamem Delongem.

Ostravané v úvodním dějství získali dvoubrankový náskok díky Filipu Čonkovi-Skybovi a Gattnarovi. Ve druhé třetině na snížení Pavla Sládečka odpověděli Marek Matejčík a Adam Delong. Za Tatran zkorigoval stav Matěj Havlas, ale mezi 44. a 46. minutou dovršil hattrick Gattnar a favorit si jasnou výhru pohlídal.

„Zahráli jsme dobře jak do útoku, tak do obrany. Možná jsme dokonce mohli dát více gólů. Ale musím vyseknout Tatranu poklonu. Mají mladý tým a hrají pěkný florbal,“ prohlásil vítkovický gólman Lukáš Souček.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Tatran Teka Střešovice 8:3 (2:0, 2:2, 4:1)

Branky: 11:50. Čonka-Skyba (Hájek), 17:38. Gattnar (Šindler), 24:55. Matejčík (Hájek), 30:13. Delong (Besta), 43:30. Gattnar (Šindler), 45:46. Gattnar (Šindler), 56:49. Bräuer (Sladký), 58:58. Hájek (Šindler) - 23:45. Sládeček (Němeček), 39:05. Havlas (Langer), 58:29. Langer (Pánek). Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček.

1. SC TEMPISH Vítkovice Souček (Jasiok) – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala – Čonka-Skyba, Sladký, Gattnar – Sidunov, Šindler, Hájek – Bräuer, Delong, Matejčík – Besta, Kaleta.

Tatran Teka Střešovice Kříž (Jurco) – Mühlfait, Piskáček, Sládeček, Němeček, Pánek – Tlapák, Kreysa, Rod – Papoušek, Sádlo, Jak. Kolísko – Langer, Havlas, Meliš – Švéda, Šindelář, Brautferger.