Lukáš Bauer, Střešovice

Lukáš Bauer, Střešovice | foto: Radek Miča, MAFRA

Souboj o první místo vyhráli florbalisté Vítkovic

• 2
Florbalisté uspěli v přímém souboji o první místo ve Střešovicích. Svého konkurenta porazili v předehrávce 17.kola extraligy 7:4 a dostali se do čela tabulky. V sobotním utkání podlehl Chodov Havířovu 3:4 v prodloužení.

Ostravský klub vyhrál i druhé vzájemné utkání v sezoně. Pro Pražany
byl zápas generálkou na nedělní finále Poháru ČFbU v Jindřichově Hradci proti FBC Ostrava.

Vítkovice vyhrály úvodní třetinu 2:1 a rozhodující náskok získaly ve druhém dějství, kdy Martin Tokoš a Patrik Suchánek upravili na tříbrankový rozdíl. V závěrečné části vedli hosté dvakrát dokonce o čtyři góly.

"Dnes vyhrál lepší tým," uznal trenér Tatranu Petr Ďarmek. "Soupeře jsme překvapili a v celém zápase jsme drželi dobré tempo hry," podotkl vítkovický kouč Radomír Mrázek.

Atmosféru před duelem vyostřil spor o termín utkání, které se nemohlo při postupu Střešovic do finále Poháru ČFbU hrát v sobotu.

Ostravané nesouhlasili s několika návrhy Tatranu na únor a ligová komise České florbalové unie rozhodla o sehrání duelu dnes, jak žádaly Vítkovice. "S rozhodnutím zásadně nesouhlasíme a podáme řádné odvolání," řekl sekretář Tatranu Jiří Šatoplet.

Tatran Střešovice - 1. SC SSK Vítkovice 4:7 (1:2, 0:2, 3:3)
13. a 49. Richter, 42. Štegl, 57. Fridrich - 20. a 34. Suchánek,
42. a 50. Sladký, 4. L. Hrubý, 30. Tokoš, 45. Folta.

JM Chodov - Torpedo Havířov 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 11. a 51. Šochman, 12. Podhráský - 20. a 63. Kubala, 22. Juhaňák, 48. Krečmer.

1. Vítkovice 17 13 1 2 1 109:51 43
2. Střešovice 17 11 3 1 2 120:66 40
3. Future 16 11 1 1 3 74:58 36
4. Brno 16 10 1 2 3 105:74 34
5. Mladá Boleslav 16 7 2 2 4 79:71 27
6. Chodov 17 7 2 1 7 92:78 26
7. FBC Ostrava 16 7 1 2 6 110:94 25
8. Liberec 16 7 1 1 7 82:76 24