Radost boleslavských florbalistů

Radost boleslavských florbalistů | foto: Miloš Moc, Florbal Mladá Boleslav

Boleslav, Střešovice a Sparta ve čtvrtfinále podruhé vyhrály, Vítkovice srovnaly

• 0
Florbalisté mistrovské Mladé Boleslavi, Tatranu Střešovice a pražské Sparty zvládli doma ve čtvrtfinálových zápasech play off i druhé zápasy a vedou v sériích hraných na čtyři vítězství 2:0. Před vlastním publikem uspěly dnes i Vítkovice, které zdolaly Chodov 5:4 až po samostatných nájezdech a srovnaly na 1:1 na utkání.

Liberec v Mladé Boleslavi dlouho odolával už při sobotní porážce 3:8 a dnes trápil favorita ještě více, než prohrál 3:4. Od 9. minuty vedl po brance Jakuba Pařízka, Středočeši otočili brzy stav díky Miroslavu Fořtovi a Dominiku Benešovi. Ve 42. minutě zvýšil Daniel Šebek, ale za 74 sekund dostal Liberec na kontakt Filip Smutný. Při power play do prázdné branky vrátil Mladé Boleslavi dvoubrankový náskok Patrik Suchánek. Minutu před koncem dal další naději hostům opět Smutný, ale vyrovnání už se nekonalo.

Vítězství Střešovic 7:5 nad Black Angels řídil čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí Marek Beneš. Poraženým nepomohla stejná bilance Tomáše Hanáka. K výhře Sparty 6:3 přispěl dvěma góly a jednou přihrávkou Josef Juha, branku a dvě přihrávky si připsali za vítěze Matěj Čermák a za poražené Bohemians Filip Forman.

Vítkovicím pomohl k prvnímu úspěchu v souboji s Chodovem hattrickem Marek Matejčík a vítězný nájezd proměnil Jiří Besta.

Livesport superliga florbalistů

čtvrtfinále play off; 2. zápasy

1. SC Vítkovice - Chodov 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:4, 1:0 - 0:0)
Branky
: 8., 25. a 49. Matejčík, 32. Hubálek, rozhodující sam. nájezd Besta - 31. a 35. M. Vávra, 34. Vošta, 37. Eremiáš. Stav série: 1:1.

Tatran Střešovice - Black Angels 7:5 (3:0, 1:3, 3:2)
15. a 35. Martin Čermák, 2. Marek Beneš, 13. Šindelář, 47. Němeček, 55. Kreysa, 60. Havlas - 27. a 33. T. Hanák, 37. Hromada, 59. M. Burian, 59. J. Boček. Stav série: 2:0.

Mladá Boleslav - FBC Liberec 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)
10. Fořt, 13. D. Beneš, 42. D. Šebek, 59. Suchánek - 43. a 60. Smutný, 9. Pařízek. Stav série: 2:0.

Sparta Praha - FbŠ Bohemians 6:3 (1:1, 1:1, 4:1)
14. a 59. Juha, 31. Garčar, 43. L. Ujhelyi, 48. Košir, 49. Matěj Čermák - 19. a 43. P. Šebek, 34. F. Forman z tr. střílení. Stav série: 2:0