ilustrační foto

Čeští florbalisté podlehli na juniorském MS po boji Finsku

• 0
Čeští florbalisté nestačili na juniorském mistrovství světa v Hamburku na Finsko, jemuž podlehli 4:5. Sice dokázali dotáhnout dvoubrankovou ztrátu, ale inkasovali rozhodující gól v 57. minutě po nešťastném odrazu balónku od Martina Pražana.

O postup do semifinále se utkají svěřenci Jiřího Kysela v pátek od 16:00 s Lotyšskem a stačí jim získat bod.

Češi proti úřadujícím mistrům světa v úvodní třetině dvakrát vedli. Na Gruberovu trefu z páté minuty odpověděl už za 16 vteřin Kotovaara, který se pak zapsal mezi střelce i podruhé a zareagoval na Kielerův gól.

Ve druhé části získali Finům náskok Kotilainen s Laasonenem, ale Valeš se Sládečkem se postarali o vyrovnání na 4:4. Zápas rozhodl nešťastný gól při oslabení českého týmu, když se od Pražana odrazil balónek za Výtiskova záda.