V Diegemu vládli výhradně Belgičané

• 3
Diegem - Belgičan Bart Wellens vyhrál v Diegemu další závod cyklokrosařské série Superprestige a upevnil si tak vedení v průběžném pořadí. Na dalších místech skončili jeho krajané Mario De Clercq a Erwin Vervecken. Z českých reprezentantů dopadl nejlépe Václav Ježek, který dojel devatenáctý.

Belgičané si udělali ze závodu dokonalý domácí šampionát, do elitní desítky nepustili zástupce žádné jiné země... Druhou desítku načal Polák Dariusz Gil.

V průběžném pořadí zvýšil Wellens svůj náskok už na 30 bodů před krajanem Svenem Nijsem, jenž dnes obsadil čtvrté místo.

Václav Ježek skončil devatenáctý se ztrátou téměř tři a půl minuty na vítěze. V celkové klasifikaci mu patří sedmnácté místo. Petr Dlask je celkově dvanáctý.

Výrazně lépe si vedli čeští jezdci v kategorii do 23 let, v které obsadili Martin Zlámalík druhé a Radomír Šimůnek mladší třetí pozici. V boji o prvenství podlehl Zlámalík jen o devět sekund domácímu Wesley Van der Lindenovi.  Ten také vede celkové hodnocení s náskokem 19 bodů před Zlámalíkem.

Šestý díl seriálu Superprestige bude hostit 25. ledna belgický Hoogstraeten.

Výsledky: 1. Wellens, 2. De Clercq -7, 3. Vervecken -8, 4. Nijs -16, 5. Vannoppen -38, 6. Berden -1:08, 7. Van Santvliet -1:19, 8. Commeyne -1:34, 9. Vanthourenhout -1:39, 10. Verstraeten (všichni Bel.) ...19. Ježek (ČR) -3:27.
Průběžné pořadí po pěti závodech:  1. Wellens 145 bodů, 2. Nijs 115, 3. Berden 83, 4. Vanthourenhout a Vannoppen 80, 6. Vervecken 76, ...12. Dlask (ČR) 44, 17. Ježek a van den Bergh (Niz.) 23.