Irský cyklista Sam Bennett vyhrál třetí etapu závodu Paříž-Nice.

Irský cyklista Sam Bennett vyhrál třetí etapu závodu Paříž-Nice. | foto: AP

Ir Bennett na Paříž-Nice vybojoval první triumf ve WorldTour

• 2
Třetí etapu cyklistického závodu Paříž-Nice vyhrál po hromadném finiši Ir Sam Bennett, který vybojoval premiérový triumf ve WorldTour v kariéře. První úspěch v seriálu to byl i pro jeho stáj Bora-hansgrohe, která je nováčkem mezi elitou.

Bennettův kolega z německého týmu a jediný český účastník závodu Jan Bárta dojel v hlavním poli na 87. místě ve stejném čase jako vítěz. Celkově mu dál patří 107. příčka s půlhodinovou ztrátou na vedoucího Francouze Arnauda Démarea. Vítěz první etapy dnes dojel šestý a poprvé chyběl na stupních vítězů.

Šestadvacetiletý Bennett po 190 kilometrech porazil spurtérské hvězdy Nora Alexandera Kristoffa a Němce Johna Degenkolba, kteří se probojovali na pódium podruhé, ale prvenství jim znovu uniklo.

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour)

3. etapa (190 km): 1. Bennett (Ir./Bora) 4:31:14, 2. Kristoff (Nor./Kaťuša), 3. Degenkolb (Něm./Trek), 4. Kittel (Něm./Quick-Step), 5. Matthews (Austr./Sunweb), 6. Démare (Fr./FDJ), ...87. Bárta (ČR/Bora) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Démare 12:14:42, 2. Alaphilippe (Fr./Quick-Step) -6, 3. Kristoff -13, 4. Gilbert (Belg./Quick-Step) -17, 5. Gallopin (Fr./Lotto) -19, 6. Hardy (Fr./Fortuneo) -21, ...107. Bárta -30:40.