Nairo Quintana slaví vítězství v etapovém závodě Kolem Romandie.

Nairo Quintana slaví vítězství v etapovém závodě Kolem Romandie. | foto: AP

Quintana v Romandii udržel vedení a slaví druhý celkový triumf sezony

• 4
Kolumbijský cyklista Nairo Quintana si v poslední den závodu Kolem Romandie pohlídal vedení a po Katalánsku vyhrál druhý velký etapový závod v sezoně. Na druhém místě skončil s odstupem 19 vteřin Francouz Thibaut Pinot , třetí byl Španěl Jon Izagirre, který ztratil další čtyři vteřiny.

Šestadvacetiletý Quintana dokončil rovinatou pátou etapu o délce 177,4 km s cílem v Ženevě bezpečně v hlavním poli.

Pro vítězství v etapě si dojel ve skupině uprchlíků Švýcar Michael Albasini, jenž od roku 2014 vyhrál na domácím závodě už šestou etapu.

Romandie je považována za jednu z generálek na Tour de France, kterou by letos Quintana po dvou druhých místech konečně rád vyhrál. Vítěz předchozích dvou ročníků Tour Brit Chris Froome ztratil v Romandii ve čtvrtek 17 minut, nicméně v sobotu vyhrál královskou etapu.

Cyklistický závod Kolem Romandie (WorldTour)

5. etapa (177,4 km)

1. Albasini (Švýc./Orica) 4:13:17, 2. Amador (Kost./Movistar), 3. Kelderman (Niz./LottoNL), 4. Bonifazio (It./Trek Segafredo), 5. Hofland (Niz./LottoNL), 6. Sbaragli (It./Dimension Data) všichni stejný čas.

Konečné pořadí: 1. Quintana (Kol./Movistar) 16:20:20, 2. Pinot (Fr./FDJ) -19, 3. J. Izagirre (Šp./Movistar) -23, 4. Zakarin (Rus./Kaťuša) -26, 4. Dumoulin (Niz./Giant) -57, 6. Costa (Portug./Lampre) -1:12.