Zdeněk Štybar

Zdeněk Štybar | foto: Michal Sváček, MAFRA

Cyklokrosař Štybar dojel čtvrtý v Grand Prix Svena Nijse v Baalu

• 1
Cyklokrosař Zdeněk Štybar zahájil nový kalendářní roku čtvrtým místem v Grand Prix Svena Nijse v Baalu, jež byla šestým dílem série GVA Trofee. Jedenáctý triumf slavil v místě svého bydliště právě nestárnoucí Nijs.

Štybar se na rozbahněné trati v Baalu představil s novým růžovým kolem a dresem, který doznal změn poté, co se jeho tým Quick Step pro novou sezonu spojil s jinou elitní belgickou stájí Omega Pharma. Dvojnásobný mistr světa začal aktivně a v prvním kole byl dokonce v úniku, pak se však začal propadat a nenavázal na druhá místa v Baalu z předchozích čtyř let.

Od Štybara převzal iniciativu Nijs a na domácí trati si dojel suverénně pro vítězství. Svou Grand Prix nevyhrál z dosavadních 13 ročníků jen dvakrát. Na druhém místě skončil Kevin Pauwels a zvýšil svůj náskok v GVA před Štybarem, třetí byl další belgický cyklokrosař Bart Wellens.

Příští víkend je vyhrazen národním šampionátům, Štybar bude obhajovat svůj mistrovský titul v Uničově.

Výsledky

Muži: 1. Nijs, 2. Pauwels, 3. Wellens (všichni Belg.), 4. Štybar (ČR), 5. Peeters, 6. Albert (oba Belg.), ...11. Zlámalík (ČR).
Průběžné pořadí: 1. Pauwels 135, 2. Štybar 119, 3. Nijs 107, ...17. Zlámalík 28, 20. Šimůnek (ČR) 20.

Ženy: 1. Van den Brandová (Niz.) 44:40, 2. Cantová (Belg.) -17, 3.
Harrisová (Brit.) -25, ...8. Havlíková (ČR) -2:27.
Průběžné pořadí: 1. Van den Brandová 80, 2. Harrisová 74, 3. Cantová 72, ...9. Havlíková 39.