JSI NEJLEPŠÍ. Americká fanynka s kartonovou hlavou slovenského cyklisty Petera...

JSI NEJLEPŠÍ. Americká fanynka s kartonovou hlavou slovenského cyklisty Petera Sagana. | foto: AP

Sagan vyhrál v Coloradu čtyři etapy ze sedmi, Van Garderen celý závod

• 0
Slovenský cyklista Peter Sagan suverénně ovládl bodovací soutěž na závodu USA Pro Challenge. Elitní spurtér stáje Cannondale vyhrál v Coloradu čtyři etapy ze sedmi. Celkovým vítězem se stal domácí Tejay van Garderen.

Sagan zakončil své spurtérské představení v nedělní závěrečné etapě s cílem v Denveru. Potvrdil tak, že se mu ve Spojených státech daří - za poslední tři roky vyhrál také deset etap na závodu Kolem Kalifornie.

Pětadvacetiletý Van Garderen se dostal do vedení ve čtvrteční horské etapě a svůj náskok zvýšil ještě následující den v časovce ve Vailu.

Druhého Mathiase Franka, svého švýcarského kolegu z týmu BMC, porazil o půldruhé minuty. Třetí byl další Američan Tom Danielson.

Cyklistický etapový závod USA Pro Challenge

7. etapa (116,5 km): 1. Sagan (SR) 2:27:15, 2. Anderson (Kan.), 3. Bazzana (It.), 4. Mezgec (Slovin.), 5. Van Avermaet (Belg.), 6. Ávila (Kol.) všichni stejný čas.

Konečné pořadí: 1. Van Garderen (USA) 22:38:48, 2. Frank (Švýc.) -1:30, 3. Danielson (USA) -1:42, 4. Acevedo (Kol.) -2:10, 5. Morton (Austr.) -2:34, 6. Brenes (Kost.) -3:25.