Cyklista Ditzel juniorským mistrem světa

• 5
Moskva - Loni získal na juniorském světovém šampionátu v v Melbourne bronz, letos už Filip Ditzel vybojoval medaili zlatou. Dráhový cyklista vyhrál v Moskvě závod na jeden kilometr s pevným startem. Druhého Didiera Henrietta porazil téměř o vtěřinu. Třetí skončil německý cyklista Dominik Harzheim.

Daniel Lébl skončil na kilometrové trati jedenáctý. Spolujezdcem Lébla a Ditzela v olympijském sprintu bude v Moskvě Jiří Hochman.

V kvalifikaci stíhacího závodu družstev skončilo české kvarteto ve složení Zdeněk Štybar, Marek Mixa, Marek Dočekal a Zbyšek Mitýska na sedmém místě a v boji o postup mezi poslední čtyři nastoupí proti favorizované Austrálii.

Výsledky:
1 km s pevným startem:
1. Ditzel (ČR) 1:04,094, 2. Henriette (Fr.) 1:04,974, 3. Harzheim (Něm.) 1:05,381, ...11. Lébl (ČR) 1:06,700.
scratch (10 km): 1. Desplanques (Fr.), 2. Kuczynski (Pol.), 3. Thorsen (Austr.), ...7. Hochmann (ČR).
bodovací závod juniorek: 1. Staleyová (USA) 35, 2. Bogdonaviciuteová (Lit.) 33, 3.
Telleová (Lot.) 27, ...11. Šintáková (ČR) 3.