Čeští cyklisté zvládli Tour za pět dnů

• 2
Frýdek-Místek - Ujet Tour de France lze za 5 dnů, 8 hodin a 45 minut. Dokázalo to šest českých cyklistů, kteří vyhráli štafetový ultramaraton Le Tour Direct na trati slavné Tour de France. "Je to úctyhodný výkon," prohlásil o závodnících Vítězslav Dostál, který dřív na kole objel svět.

Češi byli v cíli po 4069 kilometrech o 10 hodin dřív než druzí Němci a třetí Brazilci.
Lance Armstrong dosáhl cíle letošní Tour de France po 22 dnech; absolvoval 3500 kilometrů.

"S ním se nemůžeme srovnávat. Jsme amatéři. Jezdíme srdcem," prohlásil Tomáš Celta. Dalšími členy týmu byli David Manďák, Jan Bednář, Josef Hájovský Jan Adámek a Pavel Kokeš.

Střídali se po hodině. Na silnici četli nápisy povzbuzující Ullricha či Armstronga, ale i vzkaz Go Czech Team. Ačkoli suverénně zvítězili, dvakrát stáli na pokraji vyřazení: po startu se jeden jezdec ztratil, pak je dělily dvě minuty od vyloučení. To když se jednomu ze dvou karavanů, v nichž cestou spali, utrhlo kolo.

"Naštěstí jsme v poslední chvíli šrouby pro upevnění kola získali, mechanici je vymontovali z nějakého kamionu," ulevil si manažer Milan Anděl. "To jsme se radovali víc než v cíli," dodal David Manďák.