Klára Křivánková (vlevo) z Žabin Brno zakončuje na koš KP Brno kolem Veroniky...

Klára Křivánková (vlevo) z Žabin Brno zakončuje na koš KP Brno kolem Veroniky Remenárové. | foto: Tomáš Laš / Basketball Nymburk

V brněnském derby je vyrovnáno, i když Žabiny sahaly po druhé výhře

• 1
V brněnském čtvrtfinále Ženské basketbalové ligy zatím platí nevýhoda domácí palubovky. KP Brno srovnalo sérii na 1:1, když si z palubovky Žabin veze vítězství 74:53. Rozhodlo však až velkým náporem ve druhém poločase.

Ani ve druhém utkání to totiž papírový favorit - třetí tým základní části - neměl snadné. Až do závěru třetí čtvrtiny KP prohrávalo, v prvním poločase až o 14 bodů (15:29), ale v posledním hracím období nastřílelo pět trojek a celkem 31 body dokonalo obrat.

Edita Šujanová a Gabriela Andělová zaznamenaly po 16 bodech, v domácím týmu Whitney Baysová dala 17 bodů a doskočila 11 míčů. Série bude pokračovat v úterý.

Nymburk uspěl v mladoboleslavském působišti Slovanky 74:51 a schází mu jediné vítězství k postupu mezi čtyři nejlepší celky soutěže. Postup bude moci slavit už v pondělí.

O nymburských 26 bodů a devět doskoků se zasloužila americká rozehrávačka Chloe Wellsová, částečně tak zastoupila svou krajanku Krystal Vaughnovou, která zatím nepotvrzuje pozici nejlepší ligové střelkyně a Slovance tentokrát dala jen 12 bodů.

Domácí Alisia Jenkinsová se blýskla 23 body a 12 doskoky.

Ženská basketbalová liga

Čtvrtfinále play off - 2. zápasy

Žabiny Brno - KP Brno 53:74 (18:8, 33:25, 43:43)
Nejvíce bodů:
Baysová 17, Křivánková a Švrdlíková po 10 - G. Andělová a Šujanová po 16, E. Kopecká 15, Ursuová 12. Stav série: 1:1.

Slovanka MB - Nymburk 51:74 (20:18, 34:35, 39:54)
Jenkinsová 23, Harapesová 10, Kingová 9 - Wellsová 26, Krystal Vaughnová 12, Gallasová 10. Stav série: 0:2.