Karlovarská basketbalistka Michaela Pitrová přemýšlí, co provede s míčem v...

Karlovarská basketbalistka Michaela Pitrová přemýšlí, co provede s míčem v utkání proti Trutnovu. Brání ji Tereza Patočková. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Trutnov veze výhru z haly Karlových Varů, dotáhl se na ně i v tabulce

• 5
Vyrovnaný souboj se šťastným koncem pro hosty přinesl první duel šestého kola Ženské basketbalové ligy. Trutnov si odváží výhru 69:64 z Karlových Varů. Oba celky mají bilanci dvou vítězství a čtyř porážek.

Západočešky nedokázaly vytěžit z lepšího vstupu do zápasu, když už v první čtvrtině zaznamenaly 26 bodů a vedly devítibodovým rozdílem. Ve druhé půli převzali iniciativu hosté a své mírné vedení dovedli k úspěšnému konci.

Domácí kapitánka Dana Kušlitová potvrdila 21 body svůj dosavadní průměr i pozici nejlepší české střelkyně ŽBL.

Karolína Malečková ji podpořila 12 body, devíti doskoky a sedmi asistencemi.

Hostující celek vedlo duo Američanek: Shawnte Goffová zaznamenala 25 bodů, šest doskoků a čtyři asistence, bezmála dvoumetrová Chelsea Snyderová přispěla k výhře 17 body a 20 doskoky.