VELKÝ OBRAT. Basketbalisté Philadelphie zvítězili v nočním zápase NBA v Miami...

VELKÝ OBRAT. Basketbalisté Philadelphie zvítězili v nočním zápase NBA v Miami 91:87 a poprvé v sezoně vyhráli dva zápasy za sebou. | foto: AP

Prohrávala o 23 bodů, pak se Philadelphia vzepjala k velkému obratu

• 65
Basketbalisté Philadelphie - nejhorší tým zámořské NBA - poprvé v sezoně vyhráli dva zápasy za sebou, byť už zase mířili k porážce. V úterním utkání v Miami prohrávali ve třetí čtvrtině o 23 bodů. Pak předvedli velký obrat a nakonec zvítězili 91:87.

„Hodně nečekané vítězství a ještě za velmi neobvyklých okolností,“ řekl trenér 76ers Brett Brown, který měl k dispozici jen osm hráčů, ostatní vyřadila nemoc, zranění, nebo změny na soupisce. „Horší už to být nemohlo,“ poznamenal hořce autor 23 bodů Miami Dwyane Wade.

Domácí vedli ještě v polovině třetí čtvrtiny 69:46 a nic nenasvědčovalo tomu, že by Philadelphia, jenž do sezony vstoupila 17 porážkami za sebou, mohla skóre otočit. Jenže ve zbytku zápasu hosté přestříleli Miami 45:18.

„Prostě jsme bojovali až do konce. Prohrávali jsme, takže jsme ani neměli moc na výběr. Času bylo dost, tak jsme to zkusili otočit,“ přidal Michael Carter-Williams, který se na výhře Philadelphie podílel 20 nody. Luc Mbah a Moute přidal 19.

Proti favoritovi uspěl také další celek, kterému se příliš nedaří, Los Angeles Lakers a vedoucí tým ligy Golden State porazil 115:105. Domácí uspěli i bez odpočívajícího Kobeho Bryanta a už v první čtvrtině si vypracovali dvouciferné vedení a náskok udrželi až do konce.