Východ vrátil úder, nejlepším LeBron

• 171
New Orleans - Výběr Východní konference oplatil Západu loňskou drtivou porážku z Las Vegas a vyhrál po dramatické koncovce už 57. NBA All-Star Game v poměru 134:128. Nejužitečnějším hráčem utkání byl podruhé v kariéře vyhlášen LeBron James z týmu Cleveland Cavaliers, který v zápase zaznamenal 27 bodů, 9 asistencí a 8 doskoků.

Velký podíl na výhře měl také Ray Allen z Bostonu, který byl nominován až jako náhrada za zraněného Carona Butlera, ale blýskl se skvělou střelbou z dálky v klíčových chvílích.

Allen nastřílel dokonce 28 bodů, když trefil 5 z 9 trojek, a podržel svůj tým v poslední čtvrtině, když Západ dotáhl až šestnáctibodovou ztrátu a na chvíli dokonce převzal vedení v zápase.

Vítěz soutěže ve smečování Dwight Howard z Orlanda zaznamenal za vítěze 16 bodů a 9 doskoků (střelba 7/7 z pole), po 14 bodech přidali Dwyane Wade a Chris Bosh.

Za hosty nastříleli po 18 bodech Carmelo Anthony, Amare Stoudemire a Brandon Roy, domácí neworleanský rozehrávač Chris Paul přidal 16 bodů a 14 asistencí. Do zápasu i se zraněným prstem přece jen nastoupil loňský MVP Kobe Bryant, ale odehrál jen první tři minuty a pak už jen sledoval z lavičky marný boj svých spoluhráčů.

VÝCHOD - ZÁPAD 134:128
(34:28, 40:37, 32:28, 28:35)