Pardubický pivot Petr Bohačík (vlevo) přihrává kolem Petra Dokoupila z Opavy.

Pardubický pivot Petr Bohačík (vlevo) přihrává kolem Petra Dokoupila z Opavy. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Opava uspěla, sérii o bronz v lize basketbalistů rozhodne třetí duel

• 0
Basketbalisté Opavy využili ve druhém utkání play-off s Pardubicemi o třetí místo v lize výhodu domácího prostředí a po vítězství 88:71 vyrovnali stav série na 1:1. Rozhodující třetí zápas je na programu v úterý 27. května v Pardubicích.

Opavští vyhráli úvodní čtvrtinu zásluhou pěti úspěšných tříbodových pokusů, pak ale prostřídali a hosté šli do pětibodového vedení. Domácí táhl rozehrávač Jakub Šiřina, který dal v první polovině 16 bodů a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání, v němž proměnil všech svých sedm trojkových pokusů.

Druhou půli začali domácí opět výborně, po čtyřech trojkách šli do vedení 58:48, ale Východočeši znovu kontrovali. Závěrečná čtvrtina patřila zcela domácím a Pardubičtí už nenašli síly na zvrat.

"Začali jsme dobře, pak jsme ale přestali hrát a držel nás Šiřina. Vyšly nám začátky třetí a čtvrté třetiny a poprvé jsme byli lepší na doskoku," řekl trenér Opavy Petr Czudek.

Hostující trenér Dušan Bohunický si posteskl, že jeho svěřenci nebyli v první půli dost koncentrovaní. "Roli hrálo i bouřlivé prostředí. Rozhodly trojky," poukázal na bilanci trojkových pokusů. Domácí trefili 17 pokusů zdálky, zatímco hosté jen tři.

Play-off basketbalové ligy mužů

- o 3. místo, 2. zápas

Opava - Pardubice 88:71 (19:18, 37:37, 62:59)
Nejvíce bodů:
Šiřina 25, Gniadek 19, Dokoupil 13, Sokolovský 11, Blažek 10 - Nelson 17, Peterka 14, Sanders a Muirhead po 9. Rozhodčí: Lukeš, Kučera, Hošek. Trestné hody: 12/7 - 14/10. Fauly: 19:17. Trojky: 17:3. Diváci: 2 600. Stav série: 1:1.