Phoenix dokázal vyhrát v Miami

• 381
New York - Steve Nash a Raja Bell dovedli Phoenix k výhře na palubovce Miami, když hosté nasázeli Heat 66 bodů už za první půli. V dalších dvou včerejších zápasech prodloužili vítězné týmy své vítězné šňůry - Dallas vyhrál v Seattlu (7.výhra v řadě) a Orlando překonalo 38 bodů Allena Iversona a porazilo Philadelphii.
Philadelphia (21/21) - Orlando (18/22) - 115:119 po prodl.
Magic překonali ostrostřelbu dvojice Iverson - Webber (celkem 70 bodů!) a navzdory oslabení o Granta Hilla a Jameera Nelsona vyhráli už pátý zápas v řadě. Hedo Turkoglu pokračoval ve výborné střelbě a zaznamenal 25 bodů, 8 doskoků a 5 asistencí (9/15 z pole, z toho trojky 2/3), dosud nejlepší výkon sezony podal náhradník Pat Garrity, který se blýskl 24 body a střelbou trojek 5/7 (dvojky 4/4). Celý tým Magic si udržel úspěšnost střelby téměř 60%.

Hosté vyhráli druhou čtvrtinu 28:15 a vedli až o 11 bodů (Garrity nastřílel 11 bodů během úseku 3 a půl minuty), ale domácí ve druhé půli náskok dotáhli a Chris Webber, který zářil ve 4.čtvrtině (13 bodů) vyrovnal 10 sekund před koncem na 103:103. Webber nastřílel 32 bodů (13/22 z pole, z toho trojky 2/2, 11 doskoků a 4 zisky), Allen Iverson zaznamenal dokonce 38 bodů a 15 asistencí, ale trefil jen 13 z 32 střel ze hry. Iverson si těsně před koncem 4.čtvrtiny zranil kotník a poslední sekundy strávil na lavičce, ale do prodloužení se vrátil a zranění na něm nebylo nijak znát.

Nastavený čas odstartoval Garrity dvěma trojkami (109:103), ale Iverson vrátil svůj tým šesti body zpět do hry a Webber šestkami minutu a 20 sekund před koncem už znovu vyrovnával na 113:113. Pak ale trefil klíčové šestky hostující náhrandík Keyon Dooling (115:113 zhruba minutu před koncem) a o půl minuty později zvýšil Dwight Howard na 117:113. Iguodala sice okamžitě snížil (31 s před koncem), ale Turkoglu doskočil 3 vteřiny před koncem nepřesnou střelu svého spoluhráče Stevensona a po faulu rozhodl dvěma trestnými hody.

Za hosty nastřílelo dvouciferný počet bodů celkem 6 hráčů - Dwight Howard přidal 22 bodů a 9 doskoků (7/10 z pole), Dooling zaznamenal 18 bodů a Tony Battie 12 (5/9 z pole). Steve Francis tentokrát vystřelil jen 7 střel z pole (4/7), ale k 11 bodům přidal 15 asistencí a 6 doskoků. Domácí prohráli poprvé po třech výhrách v řadě, když už poněkolikáté nezvládli na domácí palubovce vyrovnanou koncovku. "Musím říct, že naším hlavním problémem je obrana," stručně prohlásil po zápase Chris Webber.
Střelci:
76ers
- Iverson 38b. a 15as., Webber 32b. a 11d., Iguodala 11, Dalembert 10, Hunter 8, Salmons 5, Ollie a Barnes 4, Korver 3
Magic - Turkoglu 25, Garrity 24, Howard 22, Dooling 18, Battie 12, Francis 11b. a 15as., Stevenson 7
střelba: 49% - 59% (trojky: 5/14 - 7/13)
TH: 22/27 - 26/41
doskoky: 38 - 37
ztráty: 15 - 19
14115 diváků

Miami (25/18) - Phoenix (27/15) - 98:107
Suns předvedli v Miami trojkovou kanonádu a nasázeli domácím 13 trojek z 24 pokusů, přidali 20 z 21 trestných hodů a vybudovali si až jedenadvacetibodový náskok, který Heat v závěru přes veškerou snahu nedokázali vymazat. Střelecky zářili rodáci z Floridy Raja Bell a James Jones, kteří nastříleli dohromady 42 bodů, oporami byli jako obvykle i Steve Nash a Shawn Marion.

"Právě teď nemáme na tenhle tým odpověď v obraně," prohlásil po zápase kouč Pat Riley, jehož Heat prohráli s Phoenixem oba letošní zápasy. "Asi s nimi musíte hrát pětkrát nebo šestkrát, abyste si přesně uvědomili, co je potřeba k tomu je zastavit..." Suns vyhráli poločas 66:47 a na začátku druhé půle zvýšili na rozdíl 21 bodů - až poté se domácí vzpamatovali a dokázali drtivou ofenzívu hostů přibrzdit, když jim za poslední čtvrtinu povolili dokonce jen 17 bodů.

Dwyane Wade (25 bodů, 10/20 z pole) dokonce 4 minuty před koncem snížil na 93:98, ale Nash trefil z dalšího útoku trojku a o minutu později přidal klíčový koš s faulem. Nash zaznamenal 21 bodů a 14 asistencí (trojky 4/6), ještě o bod více nastřílel Bell, který trefil 5 ze 7 trojkových pokusů. Jones zaznamenal 20 bodů (trojky 3/7), Marion přidal 19 bodů a 12 doskoků. Suns měli úspěšnost střelby trojek 54,2%, zatímco dvojek jen 41,4%.

Za domácí zaznamenali Udonis Hasel a James Posey po 16 bodech (Posey trojky 5/7), pod svým průměrem ale zůstal Shaquille O´Neal, který zaznamenal 15 bodů a 12 doskoků. Oba týmy měly včera 14 ztrát, ale zatímco domácí z nich vytěžili jen 11 bodů, hosté celkem 24. Suns vyhráli po 2 porážkách za sebou, naopak Heat prohráli po dvou výhrách v předchozích dvou zápasech.

"Musíme si uvědomit, že všechny týmy, které sem přijedou, budou hrát na hranici svých možností," prohlásil po zápase O´Neal, "a my se jim musíme vyrovnat v energii a nasazení. Nemůžeme se sami pořád střílet do vlastní nohy...nebo nám už nezbydou žádné prsty..."  Miami má zatím bilanci 0/6 v soubojích s nejlepšími čtyřmi týmy NBA - Phoenixem, San Antoniem, Dallasem a Detroitem.
Střelci:
Heat
- Wade 25, Posey a Haslem 16, O´Neal 15b. a 12d., Walker 10b. a 11d., Payton 7, Kapono 6, Mourning 3
Suns - Bell 22, Nash 21b. a 14as., Jones 20, Marion 19b. a 12d., Diaw 10, Thomas 8, Barbosa 7
střelba: 44% - 45% (trojky: 3/21 - 13/24)
TH: 12/22 - 20/21
doskoky: 50 - 43 (útočné 15 - 9)
ztráty: 14 - 14
body zpod koše: 44 - 30
20025 diváků

Seattle (17/25) - Dallas (33/10) - 97:104
Dirk Nowitzki zaznamenal 29 bodů a 12 doskoků (8/22 z pole, trojky 3/8, šestky 10/11), náhradník Jerry Stackhouse přidal 21 bodů (6/15) a Jason Terry 20 bodů (8/18, trojky 3/8) a Dallas uzavřel nejúspěšnější šňůru zápasů "venku" v historii klubu. Mavericks vyhráli celkem už sedmý zápas v řadě, z toho posledních pět utkání na palubovkách soupeřů - pět zápasů venku během jednoho "turné" ještě (z 34 pokusů v historii klubu) ani jednou nevyhráli.

Oslabeným Sonics nebyl nic platný skvělý úvod a nakonec jim nepomohlo ani 36 bodů a 10 doskoků Rasharda Lewise (10/15 z pole, z toho trojky 4/4, trestné hody 10/10!). Ray Allen přidal 25 bodů, ale ve druhé půli trefil jen 3 z 11 střel, když v jednom úseku hry minul 6 střel v řadě za sebou. Jediné dva body za poslední čtvrtinu dal 47 sekund před koncem.

Domácí nastoupili jen s devíti hráči, když největším oslabením byly absence Luka Ridnoura (koleno) a Vladimíra Radmanoviče (kotník) - přesto vyhráli první čtvrtinu 34:21 a vedli až o 17 bodů. Dallas ale ve druhé čtvrtině kontroval šňůrou 18:0, do poločasu vyrovnal a ve třetí čtvrtině šel dokonce do jedenáctibodového vedení. Sonics udržel ve hře skvěle střílející Lewis a ještě necelých pět minut před koncem prohrávali jen o bod (89:90).

Mavericks však domácí nepustili do vedení a klíčovou akci předvedl v obraně Jason Terry, když minutu a půl před koncem za stavu 99:95 vypíchl míč Lewisovi - Stackhouse poté dvěma šestkami zvýšil a Nowitzki košem zdálky (na začátku poslední minuty) posunul vedení hostů až na rozhodujících 103:95.