Oslabený New York znovu vyhrál

New York - Pokud jde o zranění, stíhá New York Knicks jedna katastrofa za druhou. Patrick Ewing má natažené vazy a výron v kotníku, hrdina třetího utkání Lattrell Sprewell zlomenou kůstku v nártu, Marcus Camby natažené vazy v koleně a Larry Johnson v neděli vynechal předzápasový trénink kvůli bolavým zádům. Vsadil by si za takových okolností někdo, že Knicks zopakují hrdinský výkon ze třetího zápasu a nejvýše nasazený tým Východní konference Indianu znovu porazí? Pokud ne, udělal by velkou chybu!

New York - Indiana 91:89 (stav série 2:2)
Kromě Ewinga nakonec všichni hráči New Yorku k zápasu obětavě nastoupili a Knicks znovu nadchli téměř 20 000 diváků v Madison Square Garden. Domácí začali s ohromným nasazením a Sprewellova fantastická smeč, která Indianu rychle vyvedla z omylu, že ho zlomená kůstka v noze bude nějak brzdit, odstartovala šňůru 8:0, která pro domácí hned v první čtvrtině znamenala desetibodové vedení (22:12). Do konce čtvrtiny pak New York zvýšil náskok až na 14 bodů (33:19) a i když se zdálo, že Indiana nabírá dech (8:0 na začátku druhé čtvrtiny), New York znovu přišel s náporem a vedení 57:40 v poločase vyvolalo dlouhotrvající ovace diváků ve stoje.

Hostující Pacers pak přece jen převzali otěže zápasu a začali dotahovat - po trojce Reggieho Millera 7 minut před koncem to bylo už jen 77:76. Pak ale nejlepší muž zápasu Larry Johnson (25 bodů, 7 doskoků, trojky 5/5!!) trefil trojku a Knicks znovu kontrolovali několikabodové vedení, které až v samotném závěru (10 sekund před koncem) ukrojil Travis Best na rozdíl 3 bodů. Sprewell ale proměnil jeden trestný hod a domácí se mohli radovat. Nic neřešící koš Besta už jen upravil skóre na 91:89.

Zajímavosti - New York má bez Ewinga bilanci 5/1 v playoff proti Indianě, což komentoval Jalen Rose slovy: "Podívejte se na bilanci - doufám, že brzy nastoupí..." - místo Ewinga nastoupil na pivotu znovu Chris Dudley, ale odehrál celkem jen 8 minut (5 doskoků a 5 faulů) a zbytek zápasu hrál Kurt Thomas, který byl jedním ze strůjců vítězství - Marcus Camby i s nepříjemně zraněným kolenem dokázal zaznamenat 5 bodů, 9 doskoků a 3 bloky za 18 minut hry

Prohlédněte si výsledky a Semifinálové dvojice

Statistiky:
Střelci: - New York - Johnson 25, Houston 17, Ward 16b, 7as, 6d, Thomas 16, Sprewell 12 / Indiana - Miller 24, Rose 18, Smits 13, Best 12, Davis 10b, 11d
střelba z pole: 49,3% - 45,6%, TH: 16/11 - 10/9, doskoky: 41:32