Orlando vyhrálo už počtvrté v řadě

• 528
New York - Orlando Magic stále hrají bez své hvězdy Granta Hilla, ale přesto se díky výborné obraně a kolektivní hře nečekaně rozjeli k vítězné šňůře - výhra 87:83 v Bostonu je už čtvrtá v řadě. Denveru se už ve 2.minutě zranil Carmelo Anthony a podlehl New Jersey, Dallas bez zraněného Howarda jen se štěstím otočil zápas v Torontu.

Toronto (1/14) - Dallas (10/3) - 91:93
Dirk Nowitzki nastřílel 13 ze svých 29 bodů v poslední čtvrtině a Jason Terry trefil rozhodující střelu v poslední sekundě - Dallas se štěstím překonal absenci jedné z velkých opor Joshe Howarda a napravil nepovedený domácí zápas proti Memphisu. Nowitzki proměnil 12 z 29 střel, když se v první půli hodně střelecky trápil, přidal i 11 doskoků a 5 asistencí. Terry nastřílel 26 bodů, když proměnil 11 z 18 střel (trojky 4/6).

Toronto ještě 1 a 42 sekund před koncem vedlo 89:83, ale Nowitzki dvěma trojkami za sebou vyrovnal a Mavericks zakončili zápas šňůrou 10:2. Nowitzki 18 sekund před koncem poslal hosty do dvoubodového vedení, pouhé 2 sekundy před koncem střelou zdálky vyrovnal Matt Bonner - domácí kouč Sam Mitchel se zlobil na rozhodčí, že neuznali trojku, ale záznam jasně ukázal, že Bonner přešlápl.

Terry pak po oddechovém čase dostal přihrávku z autu a po krátkém nájezdu do "šestky" trefil těžkou střelu přes blokujícího Chrise Boshe. Náhradník Dallasu Devin Harris přispěl ke čtvrté výhře venku v řadě 16 body, když trefil 7 z 11 střel. Hosté vyhráli první čtvrtinu o 9 bodů, ale ve druhé nastříleli pouhých 16 bodů a do šaten šli s dvoubodovým mankem. Dallas ztratil za celé utkání jen 8 míčů.

Toronto prohrálo pátý zápas v řadě a zůstává poslední v NBA s bilancí 1/14 - z posledních pěti porážek však třikrát prohrálo s elitními týmy Západu rozdílem jediného koše. Bosh zaznamenal 26 bodů a 10 doskoků (7/14 z pole), Mike James přidal 22 bodů (trojky 4/5). Kouč Sam Mitchell vyřadil ze základní pětky trápícího se Jalena Rose (včera nastřílel 7 bodů a podstatnou část 4.čtvrtinu seděl jen na lavičce), místo něj nastoupil Jose Calderon, který zaznamenal 8 bodů a 8 asistencí.
Střelci:
Raptors
- Bosh 26b. a 10d., James 22, Bonner 11, Peterson 9, Calderon 8, Rose 7, Villanueva a Graham 4
Mavericks - Nowitzki 29b. a 11d., Terry 26, Harris 16, Van Horn 8, Daniels 6, Dampier 4, Armstrong a Diop 2
střelba: 43% - 44% (trojky: 5/17 - 7/20)
TH: 18/21 - 8/13
doskoky: 45 - 43
ztráty: 14 - 8
15789 diváků

Miami (8/6) - New York (4/9) - 107:94
Domácí tentokrát i bez stále zraněného Shaquillea O´Neala podali "přesvědčivý" výkon a svého soupeře doslova převálcovali - v průběhu utkání vedli až o 29 bodů a Knicks zkorigovali skóre až v závěru po prostřídání opor.

Zářil Dwyane Wade, který nastřílel 33 bodů (9/19 z pole, 15/18 ze šestek), James Posey přidal 19 bodů (trojky 5/9) a Jason Williams 18 bodů a 6 asistencí (7/10 z pole). Alonzo Mourning zaznamenal 9 bodů, 7 doskoků a 9 (!) bloků za pouhých 23 odehraných minut - po jeho posledním bloku trefil Posey z protiútoku trojku, znamenající vedení 82:53 zhruba 3 minuty před koncem 3.čtvrtiny.

Utkání bylo vyrovnané jen do stavu 8:8, ale pak Wade odstartoval nápor domácích, kteří po první čtvrtinu už vedli o 9 bodů a v poločase už 65:39. Za hosty nastřílel Stephon Marbury 19 bodů, nováček Nate Robinson přidal 16 bodů, když trefil 7 z 11 střel. Už potřetí za sebou chyběl zraněný pivot Eddy Curry, přesto lavička náhradníků přestřílela domácí 46:18. Náhradníci Knicks přestříleli své protějšky ve 12 z 13 odehraných zápasů.
Střelci:
Heat
- Wade 33, Posey 19, Williams 18, Haslem 10b. a 12d., Mourning a Walker 9, Doleac 4, Payton 3, Fitch 2
Knicks - Marbury 19, Robinson 16, Crawford 13, Frye 12, Richardson a Taylor 9, Ariza 6, Butler a Lee 4, Davis 2
střelba: 47% - 48% (trojky: 7/18 - 6/10)

Boston (5/8) - Orlando (7/6) - 83:87
Orlando i bez Granta Hilla vyhrálo už čtvrtý zápas v řadě, když během své vítězné šňůry povolil soupeřům v průměru jen 83 bodů - přesně tolik dostala jeho obrana i od Bostonu a udržela ho 15 bodů pod jeho obvyklým průměrem. Steve Francis nastřílel 19 bodů a přidal i 7 asistencí, ale strůjci výhry byli v závěru hostující mladíci.

Jameer Nelson nastřílel 9 ze svých 16 bodů během posledních 10 minut velmi vyrovnaného zápasu, Dwight Howard pak v posledních sekundách zblokoval střelu Marka Blounta za stavu 83:81. Hedo Turkoglu pak jistil výhru čtyřmi šestkami v posledních 10 sekundách. Howard, kterému bude 8.prosince teprve 20 let, byl po celý zápas zdvojován obranou Celtics a dostal se jen ke třem střelám - přesto nasbíral 10 bodů, 10 doskoků a 2 bloky.

Za domácí nastřílel Ricky Davis 22 bodů, Paul Pierce přidal 16 bodů a 13 doskoků. Nedařilo se Raefu LaFrentzovi, který trefil jedinou z 10 střel ze hry. Celtics ztratili 19 míčů a trefili jen 2 z 12 trojkových pokusů. Boston ještě letos nevyhráli ani jednou 2 zápasy po sobě.
Střelci:
Celtics
- Davis 22, Pierce 16b. a 13d., West 11, Jefferson 9, Blount a Dickau 6, Scalabrine 5, Perkins 4, LaFrentz a Reed 2
Magic - Francis 19, Nelson 16, Stevenson 11, Howard 10b. a 10d., Garrity 10, Turkoglu 9, Battie 8, Augmon a Cato 2

Denver (8/7) - New Jersey (7/7) - 92:101
Nuggets si vybrali další díl své smůly ohledně zranění - do sestavy se sice vrátil Marcus Camby, ale už po minutě a 9 sekundách musel se zraněným kotníkem odstoupit Carmelo Anthony a tahle ztráta byla pochopitelně velice citelná. Proti svému bývalému týmu se sice 26 body blýskl Kenyon Martin (10/17 z pole, 7 doskoků), ale na hostující dvojici Carter - Jefferson domácí nakonec nestačili.

Minutu a 5 sekund před koncem ztratil za stavu 87:93 Martin nervy po odpískaném faulu a byl po dvou technických chybách vyloučen - Vince Carter (25 bodů) pak pěti přesnými šestkami (technickou dostal i kouč Geroge Karl) pojistil výhru Nets, kteří vyhráli poločas 55:40 a vedli až o 22 bodů, ale pak se na nich projevila únava a v závěru museli odolávat náporu domácích.

Richard Jefferson nastřílel 24 bodů (trojky 3/4), Jason Kidd tentokrát přidal 13 bodů,  8 doskoků a 5 asistencí. Za domácí se střelecky prosadil náhradník Earl Boykins (24 bodů, trojky 4/9), rozehrávač Andre Miller sice netrefil ani jedinou z 10 střel (!), ale přesto sahal po triple-double, když trefil 10 z 12 šestek a zaznamenal 10 bodů, 10 doskoků, 9 asistencí a 6 zisků.

Anthony se zranil po faulu při nájezdu, ještě proměnil 2 šestky, ale pak musel odkulhat do šatny. "Myslím, že to nebude až tak vážné, ale zmeškám pravděpodobně 2 nebo tři příští zápasy," řekl po zápase domácí kouč George Karl, který dodal: "První poločas jsme jim darovali. Ve druhé půli jsme se hodně zlepšili, ale je těžké dotahovat dvaadvacetibodový náskok..." Nuggets si zkomplikovali život i 17 zahozenými šestkami.
Střelci:
Nuggets
- Martin 26, Boykins 24, Miller 10b., 10d. a 9as., Camby 10b. a 10d., Kleiza 6, Johnson a Lenard 4, Anthony, Buckner a Najera 2
Nets - Carter 25, Jefferson 24, Kidd 13, McInnis 12, Collins 10, Robinson 7, Murray a Vaughn 3, Krstič a Planinič 2
střelba: 38% - 46% (trojky: 4/16 - 8/22)

Golden State (10/6) - New Orleans/Oklahoma City (6/7) - 99:83
Baron Davis vůbec poprvé nastoupil proti svému bývalému týmu a zvýšená motivace na něm byla znát - sice trefil jedinou z 9 trojek, ale zaznamenal 17 bodů a 9 asistencí a navzdory vleklým potížím s nataženou podkolenní šlachou předvedl dva úžasné smeče. "Zranění mě trápilo od prvního zápasu a moje statistiky jsou nejnižší v kariéře, ale vyhráváme a tak jsem spokojený. Všechno je v pohodě..." prohlásil Davis po zápase.

Prvních 10 minut to sice vypadalo, že Davis chce "ušetřit" (za každý svůj vstřelený bod daroval 500 dolarů obětem hurikánu v New Orleans), ale pak se rozjel k výbornému výkonu a spolu s Jasonem Richardsonem a Derekem Fisherem byl nejlepším střelcem svého týmu. Fisher trefil 5 ze 6 trojkových pokusů, Troy Murphy přispěl ke třetí výhře Warriors v řadě 16 body a 10 doskoky.

Nejlepším střelcem hostů byl nováček Chris Paul, který nastřílel 15 bodů, David West přidal 14 bodů a 11 doskoků. Hornets drželi krok zhruba do poločasu 46:43, ale ve třetí čtvrtině jim Warriors rychle "ujeli" a zvýšil náskok postupně až na 22 bodů. "Neměli jsme vůbec žádnou energii," řekl po zápase kouč Byron Scott. "Úsilí bylo na 50%, ne na 100. Tohle je pořádný krok zpět..." Hornets z předchozích 5 zápasů vyhráli čtyřikrát...