Russell Westbrook (vlevo) z Oklahomy se snaží obejít Rudyho Gaye ze Sacramenta.

Russell Westbrook (vlevo) z Oklahomy se snaží obejít Rudyho Gaye ze Sacramenta. | foto: AP

Westbrook si připsal dvacátý triple-double, Harden jich má dvanáct

• 19
Nejlepší střelec probíhajícího ročníku basketbalové NBA Russell Westbrook nasbíral 36 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí, čímž přispěl velkou měrou k výhře Oklahoma City na půdě Sacramenta 122:118.

Triple-double, svůj dvanáctý v tomto ročníku, zaznamenal i James Harden, který 22 body, 11 doskoky a 11 asistencemi přispěl k výhře Houstonu nad Brooklynem 137:112.

Westbrook při svém dvacátém triple-double v sezoně proměnil čtyři z pěti trojkových pokusů, čtyřikrát vybojoval míč, ale připsal si i sedm ztrát. Proti Sacramentu skvěle zahrál i Westbrookův spoluhráč Enes Kanter, který si připsal 29 bodů a 12 doskoků. Domácím Kings nestačilo 31 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí DeMarcuse Cousinse.

Westbrook proti Sacramentu

Po dvou prohrách se otřepal Houston, který zdolal Brooklyn 137:112. Rockets posedmé v sezoně překonali stobodovou hranici už ve třetí čtvrtině a pošesté trefili více než dvacet trojek. Kromě Hardena se dařilo hlavně Trevoru Arizovi, který se postaral o šest z 21 trojek Houstonu a nastřílel 23 bodů. Ještě o bod více zaznamenal náhradník Eric Gordon.

Los Angeles Lakers podlehli na domácí palubovce 97:102 Detroitu, kterému k výhře pomohly tři koše s klaksonem. Nejdříve na konci prvního poločasu skóroval střelou z vlastní poloviny hřiště Andre Drummond.

Drummond se trefuje z poloviny hříště.

Třetí čtvrtinu uzavřel těžkou střelou z odskoku Ish Smith a 30 sekund před koncem utkání zasadil domácím rozhodující ránu trojkou na 99:95 Tobias Harris v poslední sekundě detroitského limitu na útok.

Basketbalisté Memphisu nedávno porazili Golden State, v pátek vyzráli na Houston, ale tentokrát na domácím hřišti podlehli Chicagu 104:108. Hosty vedl Doug McDermott, který si zlepšil osobní rekord na 31 bodů. Domácím nestačilo 28 bodů Mikea Conleyho.

Sestřih životního výkonu Douga McDermotta

Hodně nepovedené utkání prožili New York Knicks, kteří v Torontu už ve druhé minutě přišli o zraněného Lance Thomase a ve druhé půli prohrávali až o 38 bodů. Raptors ve třetí části dovolili hostům nastřílet pouze osm bodů.

V poslední části se náhradníkům Knicks povedlo zažehnat hrozící debakl, když zkorigovali na konečných 101:116. Raptors pomohl k výhře 23 body DeMar DeRozan. Nejlepším střelcem Knicks byl Carmelo Anthony s 18 body.

Atlanta přehrála na své palubovce Milwaukee 111:98. Hawks vedl s 24 body Kent Bazemore, 20 bodů nastřílel Mike Dunleavy, který byl nedávno vyměněn do Atlanty z Clevelandu. Bucks nestačilo 33 bodů Jannise Antetokunmpa.