Kevin Love (42) z Minnesoty střílí přes natažené ruce Enese Kantera z Utahu.

Kevin Love (42) z Minnesoty střílí přes natažené ruce Enese Kantera z Utahu. | foto: AP

Love získal první triple-double kariéry a dál navazuje na Shaqa O'Neala

• 55
Kevin Love, tahoun basketbalové Minnesoty, zaznamenal první triple-double v šestileté kariéře v NBA. Dal 37 bodů, doskočil 12 míčů a k tomu přidal 10 asistencí. Timberwolves pod jeho vedením vyhráli třetí zápas za sebou, domácí Utah porazili 121:104, ačkoliv hráli znovu bez zraněných hráčů základní rotace Nikoly Pekoviče a Kevina Martina.

Pětadvacetiletý Love v devátém utkání za sebou předvedl alespoň 25 bodů a 10 doskoků, naposledy takovou šňůru dokázal v roce 2001 Shaquille O'Neal (13). Ceněný statistický zápis stihl zkompletovat za 32 minut hry, pomohl si k němu i šesti trojkami a jen ve třetí dvanáctiminutovce dal sám 22 bodů. Téměř celou poslední čtvrtinu pak proseděl na lavičce.

"Byl neuvěřitelný, neskutečný. Udělat triple-double za tři čtvrtiny, to je sakra dobré," vyjádřil se uznale o svém svěřenci trenér Rick Adelman. Love vede sezonní ligové statistiky v počtu double-doublů (46), dát alespoň deset asistencí se mu podařilo poprvé v kariéře. "Říkal jsem si, že jednou to přijde, býval jsem blízko. Budu si to navždy pamatovat," řekl.

Vedoucí tým Východní konference Indiana zvítězila na palubovce nejslabšího celku ligy Milwaukee 110:100 díky dvojici třicetibodových střelců. Paul George dal 32 bodů, David West o dva méně.

Domácí vítězství slavily tři týmy bojující na Východě o páté místo. Washington porazil New Orleans 94:93 díky koši Neného 0,3 sekundy před koncem zápasu.

Hráči Charlotte porazili Memphis 92:89 a vyhráli už čtvrtý zápas za sebou, a to v pouhých pěti dnech.

Atlantě se podařilo ukončit osmizápasovou sérii porážek. S newyorskými Knicks přitom Hawks prohrávali až o 17 bodů, nakonec ale zvítězili 107:98. Hostům nepomohlo 35 bodů Carmela Anthonyho.