Brněnští basketbalisté se radují.

Brněnští basketbalisté se radují. | foto: Jan Russnák

Brno zpátky ve hře o ligové finále. Slávisté v baráži přišli o náskok

• 9
Brněnští basketbalisté si v ligovém semifinále zapsali první výhru. V úvodním domácím utkání porazili Opavu 95:88 a snížili stav série na čtyři vítězství na 1:2. Další zápas je na programu v sobotu, znovu se hraje v Brně.

Opavští obhájci stříbrných medailí v prvním semifinále deklasovali soupeře o 36 bodů, v druhém duelu však vyhráli už jen o pět bodů a nyní Brnu podruhé v sezoně podlehli.

V závěru druhé čtvrtiny si slezský tým vybudoval až desetibodový náskok, který se ale domácím povedlo ve třetí desetiminutovce smazat. Do poslední části šli s těsným vedením, které navýšili až na rozdíl deseti bodů a výhru si pohlídali.

Hunter Mickelson z Brna vyhrává rozskok proti Opavě.

Devatenácti body přispěl k vítězství Hunter Mickelson, 16 bodů a devět doskoků si připsal Oleksandr Mišula.

V opavském dresu se tentokrát tolik nedařilo Keenanu Gumbsovi, který v prvním utkání série zazářil 37 body včetně deseti trojek. S více než 29 odehranými minutami byl nejvytíženějším hráčem hostů, ale střelecky se trápil. Z devíti tříbodových pokusů trefil jeden a zaznamenal 12 bodů.

Nejlepším střelcem Opavy byl kapitán Jakub Šiřina, který k 16 bodů přidal devět doskoků.

Kooperativa Národní basketbalová liga mužů

Semifinále play off  - 3. zápas:

Basket Brno - BK Opava 95:88 (23:26, 47:54, 73:71)
Nejvíce bodů: Mickelson 19, Mišula 16, Bálint 12, Puršl 11, Marko 10 - Šiřina 16, Gumbs 12, Švandrlík 11, Kvapil 10. Stav série 1:2.