Adam Goga z Olomoucka útočí na koš Ústí nad Labem.

Adam Goga z Olomoucka útočí na koš Ústí nad Labem. | foto: Radek Váňa / BK Olomoucko

Druhý rok pro Olomoucko, první medaile? Prostě ji chceme, říká Goga

  • 0
Bez ohledu na výsledek série o třetí místo bude mít basketbalová liga nového medailistu. Svitavy ani BK Olomoucko se zatím na stupně vítězů ve své historii nedostaly. Hrát se bude na dvě výhry, ve čtvrtek budou domácím týmem Tuři, o dva dny později se série přestěhuje na Hanou.

„Zápasy půjdou za sebou v pekelném tempu. Vzhledem k tomu, že se hraje na dvě výhry, bude rychlá i extrémně zajímavá. Nebude chvilka na oddech. Oba soupeři musí hrát okamžitě na sto procent. Kdo ztratí první duel, bude pod velkým tlakem,“ uvědomuje si Predrag Benáček, trenér BK Olomoucko. „Začínáme venku, ale na to se nemůžeme ohlížet. Chceme uspět a pak doma sérii ukončit.“

V každém případě oba týmy čeká zajímavá série, která bude rychle hotová. „Když se hraje na dvě výhry, není prostor na nějaké klopýtnutí. Ve svitavské hale jsme odehráli několik vyrovnaných zápasů, je už čas tam vyhrát,“ hecuje svůj tým Benáček.

V průběhu sezony byli úspěšnější Tuři, kteří vyhráli tři ze čtyř zápasů. Jednou dokonce uspěli na prostějovské palubovce. V posledním utkání uhájili domácí neporazitelnost až v prodloužení, v němž vyhráli o tři body.

„Nemáme se čím zaskočit. Hráči se znají, bude rozhodovat touha po úspěchu,“ míní Benáček.

Olomoucko v semifinále nestačilo na mistrovský Nymburk, který neporazilo ani jednou. Svitavy prohrály s Děčínem 2:4 na zápasy, když nezvládly hned dva domácí duely.

Pro oba kluby ale má i bronzová medaile velkou cenu. „Osobně věřím, že sérii zvládneme. A myslím si, že stejně je na tom celý tým. Tu medaili prostě chceme,“ přiblížil náladu v kabině rozehrávač BK Olomoucko Adam Goga.