Minnesota dala o sobě znovu vědět

New York - Velké drama v souboji dvou špičkových týmů viděli diváci včera v Minnesotě, kde se utkali domácí Timberwolves s Dallasem - domácím se v posledních týdnech nedařilo (prohráli 8 z posledních 10 utkání), ale včera po vynikajícím výkonu trojice Szczerbiak, Billups a Garnett znovu dokázali, že se s nimi v boji o nejvyšší příčky musí počítat. Po výhře 113:111 je Minnesota (43/28) v Západní konferenci šestá o jediný bod za Portlandem, zatímco Dallas, jehož nejlepším hráčem byl včera Dirk Nowitzki (34 bodů a 8 doskoků), se dělí s bilancí 49/22 o třetí příčku se San Antoniem. Nejlepší bilanci v NBA si nadále udržuje Sacramento (51/19), které i bez Predraga Stojakoviče smetlo Houston ma jeho palubovce o téměř 30 bodů.
Minnesota - Dallas 113:111
Wally Szczerbiak skvěle střílel (12/16 z pole!), Kevin Garnett podal svůj obvyklý vynikající výkon pod oběma koši, ale hrdinou utkání byl rozehrávač Chauncey Billups, který nahradil pro závěr sezóny v základní sestavě zraněného Terrella Brandona. Billups jasně přehrál svého rivala v dresu Dallasu Steva Nashe (7 bodů, 8 asistencí) a sám zaznamenal 23 bodů a především 17 asistencí, čímž vyrovnal rekord klubu. Navíc skvělou přihrávkou minutu před koncem vybídl ke smeči Rašo Nestěroviče, který získal pro domácí rozhodující vedení 112:108. Houstující Nick Van Exel ještě trojkou snížil na rozdíl jediného bodu, ale Steve Nash nevyužil dvě možnosti k vítězné střele, zatímco Garnett pečetil výsledek jednou šestkou. V týmu Dallasu skvěle střílel Dirk Nowitzki (34 bodů, z pole 11/18), který měl největší zásluhu na tom, že Mavericks dotáhli už devetenáctibodový náskok domácích ze třetí čtvrtiny.
Střelci: Szczerbiak 26, Billups 23b. a 17as., Garnett 20b. a 18d., Nestěrovič 18 - Nowitzki 34, Van Exel 20, Bradley 14, Finley 12

Houston - Sacramento 74:101
Obvykle spíše útočně naladění hosté včera předvedli v Houstonu vynikající obranu, která udržela domácí na pouhých 29,9% úspěšnosti střelby (což je neslavný "rekord" klubu) a tradičně vyváženou ofenzívou (5 hráčů nastřílelo přes 13 bodů) jim nedali sebemenší šanci. V druhé půli dokonce svému soupeři nedovolili téměř 10 minut vstřelit jediný koš. Úspěšnost střelby vítězů byla 45%, leoší byli i v doskakování (58:50).
Střelci: K.Thomas 20b. a 15d., Mobley 19, E.Griffin 10 - Webber 19, Christie 17, B.Jackson 14, Divac a Bibby 13