Marques Webbová (v bílém) ze Žabin Brno faulovaná Editou Šujanovou z KP Brno.

Marques Webbová (v bílém) ze Žabin Brno faulovaná Editou Šujanovou z KP Brno. | foto: BK Žabiny Brno

Žabiny dotahovaly, ale vítěznou sérii Králova Pole neukončily

• 0
Basketbalistky Králova Pole zvítězily v brněnském ligovém derby na palubovce Žabin 54:51 a po dohrávce 11. kola si upevnily druhé místo v tabulce.

Vicemistr sedmou výhru za sebou uhájil přes střelecký výpadek v poslední čtvrtině, v níž dal jen čtyři body a v posledních sedmi minutách vůbec nedokázal skórovat. Ještě ve druhé čtvrtině přitom královopolský celek vedl o 19 bodů 31:12.

Hráčky Žabin se ale se střelbou potýkaly celý zápas, zejména časté pokusy o tříbodové koše vyzněly naprázdno. Z 20 takových hodů propadly síťkou pouhé tři.

Petra Záplatová byla nicméně nejlepší střelkyní zápasu s 20 body a Justina Matuzonytéová ji podpořila 11 body a 11 doskoky, ale na porážce se podepsalo i osm neproměněných šestek, z toho pět šlo na vrub litevské pivotky.

Nejlepší střelkyní vítězek byla s 15 body Edita Šujanová, Lenka Bartáková ji doplnila 13 body, pěti doskoky a čtyřmi zisky.

Ostrava si připsala třetí výhru z posledních čtyř utkání, s hosty ze Strakonic si poradila 77:59. Rozhodovalo se především na doskoku, který domácí celek opanoval 54:29.

Double double mají hned tři ostravské hráčky - Chelsea Watersová (16 bodů, 14 doskoků a navíc šest asistencí), Lucia Hadačová (11 bodů a 12 doskoků) i Acheil Tacová (10 bodů a 13 doskoků).