Tomáš Vošlajer z Jindřichova Hradce v akci - ilustrační foto

Tomáš Vošlajer z Jindřichova Hradce v akci - ilustrační foto | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Ústí sťalo i Pardubice, Prostějov vydřel vítězství na jihu Čech

• 0
Už už se zdálo, že basketbalisté Jindřichova Hradce mohou zaskočit druhý tým ligy, Prostějov však nakonec v 18. kole vyválčil na jihu Čech vítězství 78:76. V kvalitních výkonech pokračuje Ústí nad Labem, které v domácím prostředí vyzrálo na Pardubice a vyhrálo 89:81.

O výhře Prostějova rozhodl půl minuty před koncem Bohačík. Ve druhé čtvrtině přitom vedli Hanáci nad desátým celkem soutěže už o 19 bodů.

Pardubice přišly o třetí místo, první desetiminutovku přitom hosté ovládli rozdílem deseti bodů. Do poločasu však Ústečtí zlepšenou střelbou a výborným doskakováním zápas otočili.

Ve 37. minutě snížily Pardubice na 71:73, ale Severočeši zvládli dramatický závěr. Nejlepším střelcem utkání byl autor 24 bodů Steffeck, který dal šest trojek. Ústí má na páté příčce stejnou bilanci jako Pardubice: jedenáct vítězství a šest porážek.

Na třetí pozici se dostal Děčín, který porazil Svitavy 99:79. Necelých osm minut před koncem vedli domácí jen o dva body, ale koncovku jasně ovládli.

Nejjednoznačnější výhry dosáhla Ostrava, která rozstřílela USK Praha 104:70. Zásluhu na tom mělo hned sedm hráčů, kteří nastříleli přes deset bodů, v čele s autorem 21 bodů Čížem.

Basketbalová Mattoni liga mužů

18. kolo:

Ostrava - USK Praha 104:70 (26:12, 48:28, 76:50)
Nejvíce bodů:
Číž 21, Folker a Willman po 15, Ruach 14, Jurečka a Alič po 13, Zbránek 11 - Slavík 15, Šotnar 12, Chán 10. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Komprs. Fauly: 18:22. Trestné hody: 24/18 - 15/9. Trojky: 12:7.

Kolín - Brno 86:82 (19:25, 39:48, 62:68)
Mitchell 20, Machač 18, Ličartovský 16, Horák 11, Lewis 10 - Geiger 22, Cvetinovič 14, Bašta a Marič po 13. Rozhodčí: Kučera, Baloun, Znamínko. Fauly: 22:21. Trestné hody: 27/22 - 22/17. Trojky: 10:9.

Děčín - Svitavy 99:79 (28:22, 48:41, 69:61)
Stria 23, Bartoň 17, Venta 13, Soupkup 10 - Kyles a Kornowski po 16, Jelínek 10. Rozhodčí: Vondráček, Galajda, Blahout. Fauly: 19:25. Trestné hody: 19/16 - 15/8. Trojky: 7:5.

Ústí nad Labem - Pardubice 89:81 (12:22, 40:31, 56:48)
Steffeck 24, Šteffel 22, Lewis 20, Mitchel 15 - Nelson a Sanders po 15, Muirhead a P. Bohačík po 12, Kotas 10. Rozhodčí: Hruša, Kec, Linhart. Trestné hody: 20/14 - 25/18. Fauly: 17:24. Trojky: 9:9. Diváci: 850.

Jindřichův Hradec - Prostějov 76:78 (17:26, 29:44, 54:63)
Tracey 26, Pavlík 16, Ringgold a Vošlajer po 13 - Pandula 19, Marko, J. Bohačík a Kohout po 14. Rozhodčí: Hošek, Kurz, Jeřáb. Fauly: 33:26. Trestné hody: 31/23 - 41/24. Trojky: 7:6.