Michaela Stará z Hradce Králové v nájezdu proti zformované obraně USK Praha.

Michaela Stará z Hradce Králové v nájezdu proti zformované obraně USK Praha. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Druhý Valosun přidal další výhru, basketbalistky USK bez konkurence

• 0
Basketbalistky brněnského Valosunu dál drží v lize žen druhou příčku, v 19. kole nezaváhaly v domácím prostředí v duelu proti pražské Slavii, kterou porazily 77:63. Vyhrál i jejich městský rival IMOS, jenž si poradil se Strakonicemi drtivě 95:42. Tabulku bez porážky vede pražský USK, v páteční předehrávce porazil Hradec Králové 95:61.

IMOSu chyběly kvůli zdravotním potížím Alena Hanušová a Ivana Jalčová. Jihočešky zase postrádaly v duelu čtvrtého a pátého týmu tabulky svou střeleckou oporu Editu Šujanovou.

K jasnému vítězství českého vicemistra přispěla 22 body Tereza Pecková, která stihla dát 20 bodů za poločas. Ve třetí i čtvrté čtvrtině umožnily hráčky IMOSu soupeřkám dát jen po osmi bodech.

"Ač jsme byli oslabeni o dvě hráčky, tak holky zahrály velmi dobře. Je škoda, že v každém zápase nehrají s takovým nasazením," řekl trenér Jan Bobrovský.