Kolín - Prostějov

Kolín - Prostějov | foto: MF DNES

Kolín proti nováčkovi z Vyšehradu nastřílel stovku

• 1
Basketbalisté Kolína hrají v sobotu poprvé doma a diváky zvou na pivo Hubertus zdarma. Menší oslavičku si mohou dovolit. Včera vyhráli na palubovce nováčka z Vyšehradu 104:85 a připsali si první výhru v letošní Mattoni NBL.

"Každý jiný výsledek než naše výhra by v tomto střetnutí byl překvapením," řekl kolínský kouč Predrag Benaček.

Hosty táhli oba Američané, kteří přišli v létě. Smith zaznamenal 32 bodů, Jones 22. Skóre narůstalo hlavně ve druhé čtvrtině. Oba týmy předváděly hru bez obran. V této části se Kolíňákům nedařilo. Domácí v 6. minutě stáhli na rozdíl deseti bodů (33:43).

Nakonec se hostům do poločasu podařilo odskočit na 47:63. V závěru sice Kolín inkasoval jedenáctibodovou šňůru, ale i tak bezpečně uhájil vítězství. Roman Marko přesnou střelou z trojkové vzdálenosti zajistil pro Kolín i očekávanou "stovku". Hosté nakonec zvítězili o 19 bodů a těší se na domácí souboj s USK Praha.