Indiana nasázela Chicagu 140 bodů

• 6
New York - Tim Hardaway zřejmě přinesl Indianě štěstí. Pacers nedávno překvapivě podepsali smlouvu s šestatřicetiletým veteránem, který už letos basketbal vůbec nehrál - a Hardaway se hned ve svém prvním zápase blýskl výborným výkonem (14 bodů, 7 asistencí, 4 doskoky a 3 zisky) a pomohl svému novému týmu k tomu, aby deklasoval Chicago 140:89. K velkému překvapení došlo v Miami, kde Minnesota Kevina Garnetta vůbec nestačila na místní Heat a prohrála o téměř 30 bodů (111:84) - hvězdou zápasu byl nováček Caron Butler, autor 35 bodů. Hvězdou dne však byl Kobe Bryant, který nastřílel proti Jordanovu Washingtonu dokonce 55 bodů!

Indiana - Chicago 140:89
"Nemůžeme plánovat, že něco takového bude předvádět každý den," řekl na adresu Hardawaye kouč Isiah Thomas. Hardaway trefil 4 z 8 trojkových pokusů a ačkoli pobyl na hřišti jen 21 minut, zaznamenal obdivuhodná statistická čísla a výrazně svému týmu pomohl. Dalším důležitým prvkem pro domácí bylo to, že se forma vrací nedávno zraněnému Bradu Millerovi - celý tým však hrál výborně, měl úspěšnost téměř 62% střelby z pole a o výhře rozhodl už v první půli, kterou vyhrál 74:46. Bulls potvrdili, že se jim na palubovkách soupeřů vůbec nedaří (8.prohra v řadě) a zklamaný kouč Bill Cartwright označil výkon svého týmu za ostudný.
Střelci: B.Miller 22b. a 10d., A.Harrington 19, Bender 18, E.Strickland 17, T.Hardaway a Croshere 14, Artest 10, J.O´Neal 9b. a 11d. (J.Foster 10d.) - E.Curry 18, Crawford 14, J.Rose a J.Williams 12, Marshall 11

Philadelphia - Golden State 98:102
Mladý tým hostů Philadelphii dokonale zaskočil a díky vynikajícímu Antawnu Jamisonovi (26 bodů za první půli) si vypracoval až pětadvacetibodové vedení. Pak se ale domácí probudili a začali díky Allenu Iversonovi mohutně dotahovat - po trojce Keitha Van Horna zhruba minutu před koncem to bylo už jen 98:100, ale hosté koncovku zvládli díky dvojici Boykins - Arenas. Nejmenší muž NBA Earl Boykins doskočil v poslední minutě klíčový míč v útoku a Arenas po nájezdu zvýšil na čtyřbodový rozdíl (17 s před koncem). Hosté nastříleli v poslední čtvrtině jen 15 bodů (10 z nich Boykins a 5 Arenas), přesto to na udržení výhry stačilo. Jiří Welsch nehrál.
Střelci: Iverson 28b. a 10as., Van Horn 18, K.Thomas 12b. a 18d., McKie a Buckner 12 - A.Jamison 30b. a 10d., Boykins 23, Dampier 14, Arenas 11, Murphy 10

Detroit - Phoenix 91:94
Domácí (tým s nejlepší obranou v NBA) začali na své poměry nevídaně dobrým útokem a za první čtvrtinu nastříleli 33 bodů. Phoenix však držel krok (33:31) a ve druhé čtvrtině svému soupeři povolil jen 12 bodů! - získal až jedenáctibodový náskok, který sice domácí několikrát dotáhli a po dvou trojkách Chaunceyho Billupse dokonce šli v závěru do vedení (82:80), ale hosté nakonec výhru uhájili díky výbornému výkonu Stephona Marburyho, který nastřílel 13 bodů za poslední čtvrtinu (celkem 26 bodů, 9 asistencí a 7 doskoků). Marbury trefil klíčovou trojku minutu a půl před koncem (87:91), a i když Richard Hamilton snížil a hostující Jake Voskuhl trefil 10 sekund před koncem jen jednu šestku (89:92), poslední akce domácím nevyšla. Chauncey Billups netrefil 6 sekund před koncem vyrovnávací trojku přes dobrou obranu Marburyho a Shawn Marion jistil výhru trestnými hody (89:84). Domácí sice vyhráli na trojky 8:1, ale v celkovém procentu střelby hodně zaostali - od druhé čtvrtiny jim střelba vůbec nešla (nakonec 43%), zatímco Phoenix udržel svou úspěšnost téměř na 53%. Ben Wallace tentokrát nasbíral 13 bodů, 16 doskoků, 5 bloků a 4 zisky!, ale ani on nebyl v některých okamžicích ve své obvyklé pohodě. Posledních 7 zápasů mezi oběma soupeři skončilo vítězstvím hostů!
Střelci: Billups 23, R.Hamilton 20, B.Wallace 13b. a 16d., C.Robinson 11 - Marbury 26, Marion 19b. a 10d., Outlaw 17

L.A.Lakers - Washington 108:94
Jeden z fanoušků ve Staples Center mával transparentem s nápisem "Sbohem Michaele, ahoj Kobe" - a to jako by předznamenalo vývoj zápasu. Diváci v úvodních minutách aplaudovali Jordanovi, který svůj poslední zápas v Los Angeles zahájil ve velkém stylu, za 5 minut nastřílel 9 bodů a Wizards šli díky němu do vedení (7:15). Pak ale začínal přebírat taktovku Kobe Bryant, který se rychle rozehřál k famóznímu výkonu, ještě za první čtvrtinu stihl nastřílet 19 bodů (stav 27:28) a v poločase už měl na kontě 42 bodů !! (rekord klubu). O osobní rekord a ještě mimořádnější výkon ho připravila střelba 1/10 v druhé půli - přesto je jeho konečných 55 bodů rekordem letošní sezony. Bryant nastřílel 9 trojek (z 13 pokusů) a 8 z nich už v prvním poločase (vyrovnaný rekord NBA). Celkově proměnil 15 z 29 střel z pole a 16 z 18 šestek.  Lakers díky Kobemu otočili ve druhé čtvrtině skóre, a když od něj ve třetí převzali štafetu další spoluháči (O´Neal 26 bodů a 13 doskoků), vypracovali si Lakers rozhodující náskok (až 24 bodů). Michael Jordan nakonec nastřílel 23 bodů (z toho 17 v první půli), ale jeho tým nestačil v doskakování (45-34), střílel jen polovinu trestných hodů než domácí - především však prohrál na trojky 12:3!
Střelci: K.Bryant 55!, S.O´Neal 26b. a 13d., Fisher 11 - Jordan 23, Stackhouse 22, Lue 17

Toronto - New Orleans 92:101
Duo Jamal Masburn - Baron Davis připravilo Torontu další porážku a kouči Lenny Wilkensovi už chybí jen jedna jediná, aby se stal koučem s nejvíc prohranými zápasy v NBA na kontě (dosud Bill Fitch 1106). "Vůbec mě to netrápí," prohlásil po zápase Wilkens. "Myslím, že jsem dosáhl více dobrých věcí než těch špatných." Nutno také připomenout, že Wilkens má za svou dlouhou kariéru také nejvíc výher ze všech koučů NBA (1290) - jeho "procentuální poměr" ho ale mezi špičku rozhodně nestaví. Prohra Raptors (desátá z posledních 12 zápasů) definitivně "matematicky" potvrdila, že se kanadský tým letos nedostane do playoff. Zápas byl hodně vyrovnaný, zpočátku vedli domácí, kteří sice ve druhé čtvrtině o vedení přišli, ale udržovali dlouho naději (74:78 po třech čtvrtinách). Vince Carter (21 bodů) seděl prvních 5 minut poslední čtvrtiny na lavičce náhradníků a hosté toho využili k tomu, aby "poodskoočili" na osmibodový náskok, který udrželi až do konce. Toronto navíc přišlo i o Antonia Davise, který si ve třetí čtvrtině nátáhl tříslo. Hornets znovu těžili z výborného doskakování, které se stalo v posledních týdnech jejich hlavní zbraní - včera byl poměr doskoků 38-52.
Střelci: V.Carter 21, Peterson 17, A.Davis 16 (M.Bradley 11d.) - Mashburn 27, B.Davis 22b. a 11as., Moiso 12b. a 10d., P.J.Brown 10b. a 11d., Magloire a Lynch 10

Boston - Cleveland 104:95
Boston už nutně potřeboval zastavit sérii porážek a včera k tomu měl ideální příležitost - i proti nejhoršímu týmu ligy se však na výhru dost natrápil. Paul Pierce zaznamenal 27 bodů a 9 doskoků, Eric Williams přidal 17 bodů, z toho 10 v poslední čtvrtině. Příliš se nedařilo Antoinu Walkerovi (střelba 4/12), ale 44 sekund před koncem trefil klíčovou trojku ve chvíli, kdy hosté dotáhli šestnáctibodový náskok Bostonu až na 96:92. V posledních sekundách pak Celtics udrželi výhru pěti trestnými hody ze 6 pokusů. Za hosty hrál výborně Ricky Davis (31 bodů, 10 asistencí a 6 doskoků), domácí opět nastoupili bez dvojice Delk-Battie.
Střelci: Pierce 27, E.Williams 17, Bremer 14, A.Walker 13, Blount 12 - R.Davis 31b. a 10as., J.Jones 21, Miles 12, Mihm 10 (Boozer 10d.)

New York - New Jersey 101:122
Výborný výkon "sousedů" z New Jersey udělal do playoff ambicí domácího týmu pořádnou ránu. Hosté, kteří naopak znovu útočí na čelo konference, nastříleli 74 bodů za první půli! - skvěle je dirigoval Jason Kidd (16 asistencí za 3 čtvrtiny) a jeho spoluhráč Richard Jefferson (osobní rekord 39 bodů) si ze zápasu udělal "smečařskou exhibici." Hosté stříleli s vynikající úspěšností 61,7% z pole a do koše domácích sázeli jeden koš z protiútoku za druhým. Jefferson proměnil 16 z 22 střel z pole, šestkrát nádherně zasmečoval a Nets svého soupeře jasně předčili "atleticky." Nets vedli v podstatě od začátku a jejich náskok ve druhé půli narostl až na 26 bodů. Kenyon Martin nastřílel 25 bodů a stejně jako Jason Kidd už v poslední čtvrtině jen odpočíval na lavičce.
Střelci: Houston 27, Eisley 18, K.Thomas 14. S.Anderson 12, Sprewell 11 - Jefferson 39, Martin 25, Kittles 19, Kidd 8b., 16as. a 7d.

Miami - Minnesota 111:84
První čtvrtina ještě žádnou senzaci nenaznačovala - hosté začali výborně, rychle si vypracovali až osmnáctibodový náskok a zápas vypadal na jejich exhibici (Miami 8 ztrát a Minnesota 12 asistencí za první čtvrtinu - skóre 19:35!). V druhé čtvrtině však došlo k nečekanému a totálnímu obratu. Minnesota začala hrát staticky a indivudálně v útoku, za zbývající 3 čtvrtiny nastřílela jen 49 bodů a nadšeně bojující domácí zcela ovládli palubovku - kromě první čtvrtiny vyhráli zbytek zápasu 92:49! Výborně střílel nováček Caron Butler (35 bodů, střelba 15/22, 7 asistencí), ale nebyl zdaleka osamocen - celkem 7 hráčů Miami nastřílelo dvouciferný počet bodů a úspěšnost střelby celého týmu byla 62,2%! - přesně o 20 více než hostů. "Za první čtvrtinu jsme měli 12 asistencí a za druhou jednu jedinou," posteskl si po zápase kouč hostů Flip Saunders. "To jasně ukazuje, jak jsme začali hrát..." Pokud jde o celkový počet asistencí, ten nakonec vyzněl v poměru 30:22 pro domácí, kteří hráli výbornou zónovou obranu a těžili z rychlých protiútoků.
Střelci: C.Butler 35, House 18, M.James 15, Stěpania 12, B.Grant 11, A.Carter 10b. a 11as., M.Allen 10 - Garnett 17, Peeler 16, Gill 13, Szczerbiak 10

Utah-Milwaukee 103:90
O výsledku rozhodla třetí čtvrtina (35:22) a vynikající individuální výkon domácího Matta Harpringa - ten v ní nastřílel 22 bodů (stejně jako celý tým hostů) a Jazzmani získali klíčový náskok, který v poslední čtvrtině bez problémů udrželi. Harpring trefil ve třetí čtvrtině 8 z 9 střel (2 trojky) a nebýt toho, že si na jejím konci lehce podvrtnul kotník a v poslední čtvrtině přidal jediný bod, mohl možná atakovat svůj osobní rekord (33 bodů). Velmi dobrý výkon podal i náhradník Andrej Kirilenko (19 bodů a 4 bloky), tradičně solidní byl i výkon domácích veteránů Malonea a Stocktona. Utah vyhrál už pošesté v řadě! a kouč Jerry Sloan tak skvěle oslavil své jedenašedesáté narozeniny. Jazz si stále před Lakers udržují šesté místo v Západní konferenci, teď však budou hrát proti San Antoniu, které ještě letos neporazili. Milwaukee zůstává na východě deváté, tesně za Washingtonem.
Střelci: Harpring 28b. a 10d., Kirilenko 19, Malone 18, Cheaney 15, Stockton 10b. a 11as. - Redd 26, Payton 19, D.Mason 12b. a 11d., T.Thomas 12

Seattle - Memphis 95:71
Domácí hráli bez Rasharda Lewise, ale ani jim to moc nevadilo, protože Memphis nedokázal vůbec zopakovat své nedávné výborné výkony a na skvěle hrající domácí vůbec nestačil. Lewise parádně nahradil Vladimír Radmanovič (21 bodů a 10 doskoků, trojky 5/7) a ještě lépe střílel Ray Allen (25 bodů a 9 doskoků, 3 trojky). Rozehrávač Seattlu Brent Barry jen o jediný doskok "nedosáhl" na triple-double - 14 bodů, 10 asistencí a 9 doskoků. Domácí vedli v podstatě od začátku, za první čtvrtinu povolili soupeři jen 13 bodů a jejich náskok postupně vzrostl až téměř na 30 bodů. Hostům se vůbec nedařilo střelecky (32% z pole), jasně zaostali i v doskakování (59-42). Poměr trojek - 10:3. Zajímavostí je, že domácí téměř vůbec nestříleli trestné hody a dokonce útočili na "antirekord" NBA - nakonec si ho "pokazili" v závěru, ale i tak stříleli jen 8 šestek, z nichž 5 proměnili.
Střelci: R.Allen 25, Radmanovič 21b. a 10d., B.Barry 14b., 10as. a 9d., Drobnjak 12 - Gasol 13, M.Miller 11, Person 10 (Wright 15d.)

Portland - Dallas 112:95
Portland ukončil svou krizi (3 porážky v řadě) velmi důrazným způsobem - Dale Davis nastřílel všech svých 16 bodů v rozhodující třetí čtvrtině, kterou domácí vyhráli 44:27!, vybudovali si až pětadvacetibodový náskok. Nakonec svého soupeře doslova rozstříleli, kdy si udrželi výbornou úspěšnost střelby (53,4%). Nejlepším střelcem byl Rasheed Wallace (20 bodů a 9 doskoků, ale hned 7 hráčů domácích zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Za hosty nastřílel 20 bodů Dirk Nowitzki, ale trefil jen 6 ze 16 střel a doskočil pouhé 3 míče. Právě v doskakování byla možná vůbec nejdůležitější příčina porážky - Blazers vyhráli na doskoky 48-27! Portland hraje stále bez Scottieho Pippena, Dallas bez Michaela Finleyho. Mavericks si i přes porážku stále udržují nejlepší bilanci v NBA vůbec.
Střelci: R.Wallace 20, Stoudamire 17, D.Davis a D.Anderson 16, Randolph 13, Wells a Patterson 11 - Nowitzki 20, Nash 15, Van Exel 13, Abdul-Wahad 12