Ginobili dovedl Spurs krůček od finále

Salt Lake City - Argentinský basketbalista Manu Ginobili nastřílel 16 bodů za 4.čtvrtinu a San Antonio Spurs jsou po výhře 91:79 v Utahu už jen krůček od postupu do finále NBA. Spurs vedou ve finálové sérii Západní konference 3:2 na zápasy, o postupu můžou rozhodnout už ve středu v noci na své palubovce.
Finále Západní konference:

UTAH JAZZ - SAN ANTONIO SPURS 79:91 (stav série 1:3)
(20:21, 22:29, 20:13, 17:28)

Spurs se podařilo něco, co nedokázali ani Rockets ani Warriors v prvních dvou kolech play-off - porazit Utah na jeho vlastní palubovce. San Antonio ukončilo domácí neporazitelnost Jazz výhrou 91:79 a zvýšili své vedení v sérii na 3:1 na zápasy.

Spurs si v úvodu 3.čtvrtiny vybudovali náskok 11 bodů, ale bojovní domácí v čele se znovu výborným Deronem Williamsem dokázali snížit na rozdíl jediného bodu. Koncovka však patřila hostujícímu Manu Ginobilimu, který v poslední čtvrtině téměř přestřílel celý domácí tým.

Ginobili zaznamenal za posledních 12 minut 16 ze svých celkem 22 bodů a Spurs vyhráli tuto část hry 28:17. Dvouciferný počet bodů nastřílelo celkem 5 hráčů San Antonia, v domácím týmu se to podařilo jen dvěma hlavním oporám.

Tim Duncan zaznamenal za hosty 19 bodů, 9 doskoků a 5 bloků, Tony Parker přidal 17 bodů. Domácí Deron Williams zaznamenal navzdory žaludečním potížím 27 bodů a 10 asistencí, ale přes 9 bodů už se dostal jen Carlos Boozer (18 bodů a 9 doskoků).

Hosté sice hůř stříleli ze hry, ale solidně doskakovali, ztráceli méně míčů a trestali fauly domácích velkým množstvím trestných hodů - Ginobili jich v poslední čtvrtině proměnil 11 ze 13 pokusů.

Pátý zápas série se hraje v noci ze středy na čtvrtek ve 3 hodiny našeho času, přímým přenosem ho vysílá Galaxie sport. Utah prohrál v San Antoniu posledních 18 zápasů v řadě, naposledy v tomto městě vyhrál v roce 1999.