Romana Hejdová (vpravo) z Frisca Brna zakončuje, brání ji Frida Eldebrinková z

Romana Hejdová (vpravo) z Frisca Brna zakončuje, brání ji Frida Eldebrinková z USK Praha. | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Frisco nestačilo, šlágr ligy basketbalistek znovu vyhrál USK

• 13
I druhý souboj největších rivalů basketbalové ligy žen skončil vítězstvím USK Praha. Lídr tabulky v domácím prostředí zdolal v 15. kole druhé Frisco Brno 77:62 a nedopustil tak drama z říjnového duelu, kdy v moravské metropoli rozhodlo až prodloužení.

Po první čtvrtině přitom vedl hostující tým a ještě v poločase bylo skóre jen těsné. Rozhodující třináctibodový náskok získaly vysokoškolačky v třetí desetiminutovce a nadále si udržují ligovou neporazitelnost; vyhrály už pošestnácté za sebou. Vůbec jim přitom nešla střelba zdálky, z 18 trojkových pokusů proměnily jen jeden.

Nejlepší střelkyní vítězek byla autorka 28 bodů Delisha Miltonová-Jonesová, v brněnském týmu dala Jasmine Lorreta Thomasová o šest bodů méně. Frisco v sezoně prohrálo už potřetí, vedle dvou porážek s USK nečekaně podlehlo i VŠ Praha.