Fanoušci Utahu neunesli prohru

New York - Chris Webber trefil za posledních 8,5 sekund zápasu 4 trestné hody a jeho Sacramento dokázalo vyhrát drama v Utahu 98:96 - domácí fanoušci ale výsledek a sporný výrok rozhodčích neunesli a po skončení zápasu zasypali rozhodčí odpadky a plastovými láhvemi. V dalších zápasech Dallas i bez Nowitzkiho jasně přehrál Memphis (104:87), Portland přežil svou katastrofální střelbu ve čtvrté čtvrtině a nakonec v prodloužení vyhrál na palubovce Minnesoty (98:92) a Welschův Golden State prohrál v Miami 92:101. Český reprezentant důvěru kouče Musselmana opět nedostal.

Utah - Sacramento 96:98
Delta Center v Utahu viděla skvělý zápas, ale jeho závěr se příliš nepovedl. Chris Webber (27 bodů a 13 doskoků) trefil včera 13 ze 17 šestek, v koncovce však byl neomylný - 8,5 s před koncem proměnil 2 trestné hody, které znamenaly vedení hostů 96:95. Jeho spoluhráč Bobby Jackson pak 2,4 s před koncem fauloval Johna Stocktona, který ale trefil jen první trestný hod (96:96) a druhý minul - v souboji o doskok pak rozhodčí zapískali faul Johna Amaechiho na Webbera, ačkoli domácí viděli souboj opačně. Webber s ledovým klidem proměnil obě šestky a hosté uhájili těsnou výhru, protože poslední zoufalá trojka Scotta Padgetta zazvonila jen o obroučku. Diváci mohutně "bučeli" už při Webberový šestkách, ale po závěrečném klaskonu se strhnul opravdový povyk, a když rozhodčí opouštěli hřiště, musela je doprovázet ochranka - přesto utržili několik "zásahů" plastovými láhvemi.

"Úplně upřímně - myslel jsem, že faul zapískali rozhočí naopak Webberovi," řekl po zápase domácí Matt Harpring. "Měli jsme štěstí. Závěr rozhodli rozhodčí," přiznal i hostující Bobby Jackson, jeho spoluhráč Webber ale dodává: "Cítil jsem, jak do mě někdo strčil, ale kdyby John (Stockton) trefil tu druhou šestku, nebylo by o čem mluvit..." Utah je teď v mírné krizi a prohrál už potřetí za sebou, naopak Sacramento jasně "kraluje" Pacifické divizi a navíc se mu už začíná opět vyprazdňovat marodka - včera hráli Stojakovič i Turkoglu.
Střelci: Kirilenko 18, Harpring 16, Stockton 13, Malone a Amaechi 12, Padgett 11 - Webber 27b. a 13d., B.Jackson 21, Stojakovič 18, Divac 14

Miami - Golden State 101:92
Domácí měli před včerejším zápasem na kontě 5 porážek v řadě a kouč Pat Riley "rozvířil" trochu dění v NBA svými výroky, že někteří rozhodčí jsou proti němu zaujatí a schválně ovlivňují zápasy, aby jeho Miami prohrávalo (!). Reagoval tak na zápas proti New Yorku, kdy Knicks stříleli 37 trestných hodů a Miami jen 16 - navíc byl v koncovce sporně odpískán i míč v autu. Včerejší zápas však probíhal v klidu a byl to především zápas Eddieho Jonese - ten si v minulém utkání zranil třísla a nebylo vůbec jasné, zda nastoupí, ale na palubovce rozhodně jeho zranění vidět nebylo a Jones si 38 body vylepšil osobní rekord v NBA. Hosté začali velmi špatně a prohrávali v první půli už o 21 bodů - pak zabojovali (jako už poněkolikáté) a snížili na 76:75, ale na víc už jim síly nestačily. Jones nastřílel v poslední čtvrtině 15 bodů.
Střelci: E.Jones 38, James 16, B.Grant 14b. a 14d., M.Allen 11 (Stěpania 10d.) - Jamison 25, Arenas a J.Richardson 17, Murphy 12, Dampier 11...Welsch nenastoupil

Minnesota - Portland 92:98 po prodl.
Pro trápící se hosty je to velmi důležité vítězství - "pracovat" na něm začali už ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli 31:21 a vybudovali si osmibodový náskok. Čtvrtá čtvrtina se jim ale vůbec nepovedla, když proměnili jedinou střelu z 20 pokusů z pole!! a celkem zaznamenali jen 9 bodů!! - tento "kolaps" však přežili, protože jejich obrana povolila Minnesotě jen 17 bodů a prodlužovalo se. V prodloužení byla klíčová šňůra 6:0 (Derek Anderson a Bonzi Wells po 3 bodech), která posunula hosty do vedení 95:88.
Střelci: Garnett 21, Hudson 14, Peeler 13, Gill 11, J.Smith 10b. a 11d., Nestěrovič 10 - D.Anderson 24, R.Wallace 18b. a 11d., D.Davis 15b. a 14d., Wells 15, Randolph 12, Pippen 10

Detroit - Seattle 91:78
Domácí znovu dokázali, že jejich obrana je vůbec nejlepší v NBA, navíc tentokrát předčili Seattl jeho největší zbraní - rychlým protiútokem - když z něho nastříleli 24 bodů (hosté 8). Detroit opět potvrdil také to, že má silnou lavičku - ta přestřílela své soky ze Seattlu 38:17. Ještě ve třetí čtvrtině to bylo jen o bod, ale v tu chvíli rozhodla šňůra 12:0 (Richard Hamilton 9 bodů) - po celou poslední čtvrtinu pak domácí udržovali dvouciferný náskok. Zajímavý je poměr zblokovaných střel - 10:1 pro domácí! (Ben Wallace 5).
Střelci: R.Hamilton 25, Williamson 15, Billups 13, J.Barry 11 (B.Wallace 11d. a 5 bloků) - Payton 24, Lewis 20b. a 11d.

Atlanta - Phoenix 88:102
Terry 20, Abdur-Rahim 16, Ratliff 12b. a 12d., G.Robinson 12, Glover 11, Newble 10 - Marion 24, Marbury 21b. a 10as., Stoudemire 17b. a 14d., Langhi 11

Cleveland - Denver 111:104
Wagner a Ilgauskas 29, R.Davis 27, Boozer 14b. a 11d., Miles 10 - Posey 21, Whitney a R.White 18, Blount 15, Howard 11, Harvey 10

New York - Boston 90:113
Houston 24, Sprewell 13, K.Thomas 12, Nailon 10 - Pierce 29b. a 10d., A.Walker 23, Baker 16, Delk 15, E.Williams 12

Chicago - Milwaukee 97:95
J.Rose 30, Marshall 18b. a 18d., J.Williams 16, Fizer 12 - Cassel a R.Allen 29, T.Thomas 13 (Przybilla 11d.)

Dallas - Memphis 104:87
Nash 26, Finley 22, W.Williams 15, Bradley 12b. a 18d. - Giriček 17, Gasol 16, Battier 13, J.Williams 12, Swift 10

Houston - Clippers 83:94
Mobley 19, Yao Ming 16, Rice 15, Francis 14, E.Griffin 10 - Brand 27b. a 16d., A.Miller 27, Jarič 13 (Olowokandi 10d.)