Basketbalistky Hradce Králové před zápasem se Žabinami Brno

Basketbalistky Hradce Králové před zápasem se Žabinami Brno | foto: BK Žabiny Brno

Debutanti nezlobili. Žabiny a Hradec začaly play off jasnými výhrami

• 1
Čtvrtfinále play off ligy basketbalistek začalo jasnými výhrami favoritů. Druhý tým základní části Sokol Hradec Králové, který dosud v soutěži prohrál jen dvakrát se ZVVZ USK Praha, zvítězil nad Levharticemi Chomutovem 80:52. Žabiny Brno si poradily s SBŠ Ostrava 77:51. Pro poražené týmy se jednalo o debuty v boji o titul.

Dvaceti body se na vítězství Hradce podílela Kristýna Čuperková, které k tomu stačilo 20 minut. Andrea Klaudová pomohla 16 body a Klára Vojtíková doplnila sedm bodů 12 doskoky.

Premiéru v play off si na straně vítězek odbyla i patnáctiletá Dominika Paurová, za 17 minut zapsala čtyři body. Na straně poražených nepotvrdila střeleckou formu posledních dnů šestnáctiletá Valentýna Kadlecová, za 21 minut minula všech deset střel.

V dresu Žabin byla nejlepší střelkyní reprezentantka Natálie Stoupalová s 20 body, juniorská reprezentantka Eliška Hamzová ji doplnila 13 body.¨

Druhé zápasy se hrají ve středu. Zbylé čtvrtfinálové série začnou kvůli potížím s koronavirem později.