Mezinárodní turnaj v Karlových Varech, z duelu Česko - Karlovy Vary. Uprostřed karlovarská Hrabáková, kterou brání Burgrová (vlevo) a Zrůstová. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

České basketbalistky po rozpačitém úvodu deklasovaly Rumunsko

• 0
Vlažný úvod a podcenění v úvodní čtvrtině, potom jasná záležitost. České basketbalistky porazily na turnaji v Karlových Varech Rumunsko 117:44. Ve druhém zápase domácí Lokomotiva přehrála Tunisko 71:63.

Jednoznačnému vítězství českých reprezentantek nad slabými Rumunkami nijak nenapovídala první čtvrtina, kterou české hráčky vyhrály pouze 15:13. Trenér Lubor Blažek pak hráčkmh ve dvouminutové přestávce řádně domluvil.

"Z naší strany byla první čtvrtina strašná. Hráčky snad nepochopily, že začal zápas. Hrály zcela nekoncentrovaně," láteřil Blažek, který pozměnil od druhé čtvrtiny taktiku. Ve zbytku zápasy české basketbalistky ničily soupeřky celoplošnou nátlakovou hrou.

Rumunky ve druhé desetiminutovce daly jen čtyři body, nedostaly se k vážnější akci a míče ztrácely už při rozehrávce.

"V utkání mohu hodnotit pouze tři čtvrtiny. Tu první totiž náš tým odpochodoval," uvedl Blažek, který střídal dvě pětky. V českém týmu chyběly Bortelová, Kulichová, Šujanová a Vítečková, které odpočívaly.