Milwaukee - Cleveland: Anthony Parker (vlevo) z Clevelandu v souboji s Danem Gadzuricem (uprostřed) a Ersanem Ilyasovou z Milwaukee. | foto: AP

Cavaliers zdrtili Milwaukee nevídanou bodovou šňůrou

• 69
Basketbalisté Milwaukee Bucks vstoupili do zápasu s favorizovaným Clevelandem velmi dobře - rychle vedli 11:0 a v polovině první čtvrtině ještě 17:10, ale Cleveland pak předvedl nevídanou šňůru 29 bodů v řadě a svého soupeře jasně porazil 101:86.

Milwaukee - Cleveland 86:101
Delonte West nastřílel 14 ze svých 21 bodů (maximum sezóny) během rozhodující drtivé šňůry 29:0 na přelomu první a druhé čtvrtiny. LeBron James zaznamenal 14 bodů a 10 asistencí (4.double-double za sebou) a Cavs vylepšili svou bilanci už na 15:5.

Cleveland zahájil sezónu bilancí 3/3, ale od té chvíle vyhrál 12 z dalších 14 zápasů, z toho poslední 4 za sebou. Mo Williams nastřílel proti svým bývalým spoluhráčům 13 bodů, Shaquille O´Neal přidal 10 bodů za pouhých 16 minut hry a Andreson Varejao doskočil 12 míčů.

Bodová šňůra Cavs byla dosud nejdelší, jakou v této sezóně jakýkoli tým NBA dokázal předvést. Za domácí nastřílel nováček Brandon Jennings 15 ze svých 24 bodů ve druhé půli, ale sedmé porážce svého týmu z posledních 8 zápasů nezabránil.

New York - New Jersey 106:97
Larry Hughes nastřílel 16 ze svých 25 bodů ve třetí čtvrtině a New York rychle zchladil své sousedy z New Jersey, kteří v minulém zápase konečně zastavili svou hrozivou rekordní sérii porážek.

Al Harrington zaznamenal 26 bodů a 14 doskoků a Knicks vyhráli tři z posledních 4 zápasů. Za hosty nastřílel Chris Douglas-Roberts 26 bodů.

LA Lakers - Phoenix 108:88
Kobe Bryant nastřílel 26 bodů, Ron Artest přidal 15 bodů a 5 zisků a Lakers vyhráli už svůj devátý zápas v řadě, když diviznímu rivalovi nedali ve druhé půli žádnou šanci. Pau Gasol nastřílel 14 bodů a odpočinutí Lakers vylepšili svou bilanci už na 16/3 a zůstávají v čele celé ligy.

Před dvěma dny Lakers potřebovali šťastnou trojku Kobeho Bryanta v poslední sekundě, aby udolali Miami, ale tentokrát rozhodli už ve třetí čtvrtině, v níž vyhráli klíčový úsek hry 15:1. Phoenix nebyl schopen dá koš ze hry téměř 4 minuty.

Amare Stoudemire zaznamenal 18 bodů a 8 bodů, ale na Suns bylo ve druhé půli jasně vidět, že hrají šestý těžký zápas venku během pouhých 10 dnů.

Sacramento - Miami 102:115
Dwyane Wade zaznamenal 34 bodů a 10 asistencí a Miami ani jednou v zápase neprohrávalo. Udonis Haselm nastřílel 25 bodů, Michael Beasley 20 bodů a Heat porazili Sacramento pojedenácté z posledních 12 vzájemných zápasů.

Quentin Richardson proměnil 5 trojek a nastřílel také 20 bodů, Dorrel Wright přidal letošním maximum 19 bodů. Za hosty podal další výborný výkon nováček Tyreke Evans, který nastřílel 30 bodů.

Detroit - Washington 98:94
Rodney Stuckey nastřílel 25 bodů, Charlie Villanueva přidal 18 bodů a Pistons pokazili Flipu Saundersovi jeho první návrat do haly The Palace of Auburn Hills, kde do konce sezóny 2007/08 působil v roli hlavního kouče Detroitu. Za hosty zaznamenal Caron Butler 20 bodů a 10 doskoků, Earl Boykins nastřílel 18 bodů.