Brňanky vstoupily do Evropské ligy prohrou

Gdyně - Basketbalistky Gambrinusu Brno vstoupily do nového ročníku Evropské ligy šestibodovou prohrou v polské Gdyni s místním týmem Lotos Clima 82:88. O těsné prohře Brňanek rozhodly až tři zbytečné chyby v rozehrávce v závěru utkání, které zkušené domácí hráčky dokázaly proměnit ve vítězství.

Rychlými protiútoky ovšem Brňanky v úvodu dokonale zaskočily své soupeřky a na slibném osmibodovém náskoku po první čtvrtině měla největší podíl přesně zakončující Machová. Dobrou hrou v obraně navíc hráčky Gambrinusu své soupeřky nepouštěly do střeleckých pozic a podařilo se jim uhlídat 213 cm vysokou pivotku Dydekovou i Šakirovovou, stejně jako americké posily v
domácím týmu.

Slibný náskok ale ještě do poločasu Brňanky ztratily. "Začalo se dařit Jugoslávce Grginové, která z nás udělala doslova trhací kalendář. Přestali jsme se koncentrovat na obranu a ztráceli míče," posteskl si trenér Gambrinusu Jan Bobrovský. Náskok Polky uklidnil, přesněji kombinovaly a jistě zakončovaly.

Po půlhodině hry vedla Gdyně osmibodovým rozdílem, ale v závěrečné čtvrtině mocně finišující hráčky Gambrinusu, které nastoupily i s Vodičkovou, otočily výsledek a tři minuty před koncem vedly o bod 78:77.

"Za tohoto stavu jinak výborně hrající Jarchovská ztratila při rozehrávce zbytečně míč, Gdyně nabídku na rychlé otočení výsledku využila, zvýšila tlak a po dalších dvou našich ztrátách rozhodla o svém vítězství," posteskl si Bobrovský. "Určitě jsme ale zahráli navzdory porážce jeden z dobrých zápasů a myslím si, že v Gdyni bude jen málo soupeřů vyhrávat," dodal brněnský kouč.

Výsledek - skupina B, 1. kolo
Lotos Clima Gdyně - Gambrinus JME Brno 88:82 (20:28, 50:46, 67:59)
Nejvíce bodů:
Grubinová 19, Smithová 16, Šakirovová a M. Dydeková po 14 - Machová 19, Godályová 11, Vodičková 10, Blahůšková 9, Stěpanovová 8, Vítečková 6, Jarchovská 5. Rozhodčí: Bognár (Maď.), Lefbert (Švéd.). Fauly: 19:23. Trestné hody: 25/22 - 18/13. Trojky: 4:5. Diváci: 2000.