Boston porazil Orlando i potřetí

• 12
New York - Tým Boston Celtics to v této sezoně na Orlando umí a po výhře 112:100 je letošní vzájemná bilance 3/0 v jeho prospěch. Český reprezentant Jiří Welsch přispěl k výhře 7 body. Konečně vyhrála Indiana, která udolala Dallas 95:94, naopak znovu neuspěla Minnesota, která podlehla po prodloužení Houstonu 113:119.
Toronto (20/27) - Washington (26/19) - 103:100
Domácí Raptors předvedl v zápase málokdy vídaný obrat - ještě na začátku druhé půle totiž prohrávali o 22 bodů, ale přesto dokázali zápas otočit. V minulém utkání přitom Raptors dokázali něco podobného, když dotáhli devatenáctibodový náskok proti Indianě.

Jalen Rose trefil 4 z 5 trojek a celkem nastřílel 26 bodů, Donnyel Marshall přidal 20 bodů (trojky 5/12), Chris Bosh nastřílel 16 bodů a doskočil 11 míčů. Velký podíl na obratu měl Rafer Alston, který se vrátil po odpykání disciplinárního trestu a jako náhradník nastřílel všech svých 16 bodů ve druhé půli a přidal i 8 asistencí.

Washington (stále bez Larryho Hughese) začal skvělou střelbou (36 bodů za 1.čtvrtinu) a po celý zápas si udržel úspěšnost střelby téměř 53%. Zlomový okamžik však přišel ve 3.čtvrtině, když rozehrávač Gilbert Arenas (21 bodů za 28 minut) ztratil nervy a byl vyloučen za hození míče směrem k rozhodčímu.

V té chvíli chybělo do konce 3.čtvrtiny 4 a půl minuty a Washington vedl o 15 bodů, ale Toronto vycítilo šanci a poslední čtvrtinu vyhrálo 34:20. Hostům nepomohlo ani 30 bodů a 11 doskoků Antawna Jamisona.
Střelci:
Raptors
- J.Rose 26, Marshall 20, Bosh 16 bodů a 11 doskoků, Alston 16, Palacio 11
Wizards - Jamison 30 bodů a 11 doskoků, Arenas 21, Hayes 18, Dixon 15
střelba: 49% - 53% (trojky: 11/29 - 6/13)
trestné hody: 12/22 - 14/22
doskoky: 36 - 40
ztráty: 10 - 14
body z protiútoků: 6 - 12
15546 diváků

Philadelphia (22/24) - Atlanta (9/36) - 103:85
Domácím chyběl na lavičce nemocný kouč Jim O´Brien, ale jejich výkon to nijak neovlivnilo a nedali Atlantě příliš šancí. Po celý zápas lépe stříleli a ve třetí čtvrtině si vybudovali dvouciferný náskok, který bez problémů udrželi.

Allen Iverson sice netrefil ani jednu z 5 trojek, ale celkem zaznamenal 22 bodů a 12 asistencí, Kyle Korver naopak trefil 5 trojek z osmi pokusů a celkem nasbíral 17 bodů. Nejlepším střelcem hostů byl Antoine Walker se 14 body (9 doskoků), nedařilo se Alu Harringtonovi (7 bodů), který trefil jen 2 z 12 střel.
Střelci:
76ers
- Iverson 22 bodů a 12 asistencí, Korver 17, Iguodala 14, Dalembert a Williamson 12...K.Thomas 7 bodů a 13 doskoků
Hawks - A.Walker 14, Drobnjak 13, Childress a Delk 11, Ivey 10
střelba: 47% - 40% (trojky: 9/19 - 4/12)
trestné hody: 20/27 - 15/19
doskoky: 43 - 43
ztráty: 15 - 17
body z protiútoků: 22 - 13
18609 diváků

Indiana (21/24) - Dallas (30/15) - 95:94
Indiana jako by hrála letos nejlépe v těch nejhorších chvílích - včera ji totiž chyběli hned tři hráči základní pětky (zranění Tinsley a Foster a potrestaný Jackson), ale přesto dokázala proti silnému soupeři ukončit sérii porážek (6 v řadě). Bez rozehrávače Jamaala Tinsleyho vyhráli Pacers letos vůbec poprvé, dosud měli při jeho absencích bilanci 0/7

Jermaine O´Neal nastřílel 23 bodů, ale hrdinou domácích byl především Anthony Johnson, který tentokrát Tinsleyho skvěle nahradil a zaznamenal 21 bodů při stoprocentní střelbě z pole (4/4 dvojky, 3/3 trojky) - navíc střílel důležité koše v závěru.

Domácí velmi dobře začali (první čtvrtina 32:23) a vedli až o 11 bodů, ale postupně jim docházel střelecký prach - za druhou půli nastříleli jen 36 bodů, ale nakonec výhru udrželi. Ještě ve čtvrté čtvrtině byl stav 83:72, ale za dalších 6 minut dali domácí jediný koš ze hry a Dallas snížil na 87:84. V tu  chvíli však trefil Johnson velmi důležitou trojku (90:84).

Hosté sice dál snižovali a v posledních sekundách mohli vyrovnat, ale nejlepší střelec hostů Dirk Nowitzki (32 bodů a 7 doskoků) neuspěl. Austin Croshere dvěma šestkami zvýšil na 93:89 a Nowitzki (22 bodů ve druhé půli) trojkou snížil na 92:93. Mavericks rychle faulovali, ale Johnson nezaváhal a zvýšil na 95:92.

Dallas se ještě chtěl pokusit o vyrovnávací trojku, ale Johnson takticky fauloval Nowitzkiho ještě před střelou, ten proměnil první šestku, a když se pokusil druhou jen "nahodit", míč se mu od desky odrazil do koše.
Střelci:
Pacers
- J.O´Neal 23, A.Johnson 21, Croshere a F.Jones 14
Mavericks - Nowitzki 32, Stackhouse 21, Finley 13, Dampier 12 bodů a 14 doskoků, A.Henderson 5 bodů a 12 doskoků
střelba: 42% - 44% (trojky: 9/24 - 4/10)
trestné hody: 24/28 - 20/29
doskoky: 42 - 48
ztráty: 13 - 12
body zpod koše: 20 - 34
16739 diváků

Boston (23/24) - Orlando (25/21) - 112:100
Orlando v průběhu utkání vedlo až o 10 bodů, ale nezvládlo poslední čtvrtinu - domácí dokázali v závěru vyhrát úsek hry 20:4 (Raef LaFrentz 7 bodů) a celou poslední čtvrtinu 29:12. LaFrentz byl nakonec nejlepším střelcem domácích s 19 body, další 4 hráči Celtics nastříleli 13 bodů a víc.

Z hosty nastřílel 26 bodů Steve Francis (14 v 1.čtvrtině, která skončila 39:38), ale dvě a půl minuty před koncem se vyfauloval a hosté se bez něj nedokázali v závěru obejít. Příliš se nedařilo Grantu Hillovi, který sice zaznamenal 8 doskoků a 7 asistencí, ale k tomu přidal jen 8 bodů (4/8 z pole) a ztratil 5 míčů. Hosté ztratili za 4.čtvrtinu 7 míčů, z toho Hill dva.

Jiří Welsch nedostal tentokrát příliš příležitostí, ale 10 minut strávených na hřišti stihl zužitkovat - proměnil 2 ze 4 střel z pole a všechny 3 trestné hody a zaznamenal 7 bodů. Boston uzavřel letošní vzájemnou bilanci s Orlandem na 3/0 a zůstává v čele Atlantické divize, těsně před Philadelphií.
Střelci:
Celtics
- LaFrentz 19, Pierce 18, Payton 17, R.Davis 16, M.Blount 13...Welsch 7
Magic - Francis 26, Turkoglu 22, Battie 14 bodů a 11 doskoků, D.Howard 12, Christie 11
střelba: 49% - 47% (trojky: 7/20 - 6/13)

Milwaukee (17/27) - L.A.Clippers (23/24) - 92:90
Zápas byl ve znamení střeleckého souboje mezi domácím Michaelem Reddem a hostujícím Eltonem Brandem - Redd v něm měl nakonec o bod navrch, když navíc 15 sekund před koncem trefil klíčový koš. Celkem zaznamenal 32 bodů (13/23 z pole), Brand o bod méně (13/21 z pole, 9 doskoků).

Hosté ztratili za celý zápas pouhých 5 míčů (Jarič 12 asistencí a 0! ztrát), navíc Milwaukee proměnilo jedinou trojku ze 13 pokusů, ale nakonec rozhodla výrazná převaha domácích v doskakování. Clippers (stále bez Maggetteho) prohráli poprvé po třech výhrách v řadě.
Střelci:
Bucks
- Redd 32, Mason 15, Gadzuric 11 bodů a 14 doskoků
Clippers - Brand 31, Simmons 21, Jarič 10 bodů a 12 asistencí, Ross 10
střelba: 43% - 45% (trojky: 1/13 - 4/11)
trestné hody: 19/22 - 10/11
doskoky: 50 - 32
ztráty: 13 - 5
body z protiútoků: 12 - 9
13814 diváků

Minnesota (24/23) - Houston (27/21) - 113:119 po prodl.
Ve velmi vyrovnaném utkání ani jeden z týmů nevedl o více než 8 bodů a protože domácí Sam Cassell (24 bodů a 11 asistencí) netrefil v koncovce 4.čtvrtiny potenciálně vítěznou střelu, muselo se dokonce prodlužovat - v nastaveném čase už měli po celou dobu navrch hosté v čele s Tracym McGradym.

Ostrostřelec McGrady nastřílel 40 bodů (trojky 4/5, trestné hody 14/18). z toho 9 v prodloužení, když čtyřmi šestkami v posledních 12 sekundách jistil výhru. Yao Ming přidal 23 bodů a 14 doskoků, když spolu s McGradym a Juwanem Howardem nejvýrazněji přispěl k výrazné převaze svého týmu v doskakování.

Domácím nepomohla k přerušení série porážek (4 v řadě) ani lepší střelby, ani celkem 6 dvouciferných střelců. Kevin Garnett zaznamenal 22 bodů, 14 doskoků a 5 asistencí, málokdy vídaný "kousek" se povedl Michaela Olowokandimu, který za 9 minut hry nedal ani bod, ale zato se stihl vyfaulovat. Houston porazil Minnesotu už třikrát po sobě,
Střelci:
Timberwolves
- Cassell 24 bodů a 11 asistencí, Garnett 22 bodů a 14 doskoků, Hassell 19, Szczerbiak 18, E.Griffin 13, Sprewell 11
Rockets - McGrady 40 bodů a 13 doskoků, Yao 23 bodů a 14 doskoků, Sura 20, Wesley 15, J.Howard 13 bodů a 14 doskoků
střelba: 48% - 44% (trojky: 4/15 - 9/14)

Sacramento (32/14) - New York (18/28) - 116:115
Sacramento dokázalo vyhrát další zápas bez zraněných opor Chrise Webbera, Predraga Stpojakoviče, Cuttina Mobleyho a Bobbyho Jacksona - skvělý výkon podala totiž dvojice Mike Bibby - Brad Miller, která společně nastřílela 75 bodů! a Kings dokázali zázračně otočit zápas v koncovce.

Bibby nastřílel 15 bodů ve 4.čtvrtině a domácí stihli za poslední 3 a půl minuty otočit jedenáctibodový (!) náskok Knicks. Bibby si vylepšil osobní rekord na 40 bodů (a to ještě zahodil 7 trestných hodů!), když proměnil 16 z 25 střel a zaznamenal 7 asistencí, Miller nasbíral 35 bodů a 9 doskoků, když trefil 11 z 20 střel ze hry a 13 ze 16 trestných hodů.

Matt Barnes zůstal o bod za osobním rekordem (16 bodů) a v posledních sekundách trefil trestný hod, který znamenal vedení. Sacramento nastřílelo 9 bodů za posledních 48 sekund. Hosty od další porážky neuchránil ani Stephon Marbury, který nastřílel letošní maximum 37 bodů, když trefil 15 z 19 střel.
Střelci:
Kings
- Bibby 40, B.Miller 35, Barnes 16, Evans 8
Knicks - Marbury 37, T.Thomas 23, Mohammed 16, Ariza 12, K.Thomas 9 bodů a 17 doskoků

Portland (19/26) - Charlotte (10/33) - 101:89
Portland vyhrál bez větších problémů, když měl hned 3 dvacetibodové střelce - Damon Stoudamire a nováček Sebastian Telfair zaznamenali po 23 bodech, Ruben Patterson přidal 21. Darius Miles přidal 10 bodů a Blazers od jeho návratu po disciplinárním trestu vyhráli druhý zápas za sebou.

Hosté hráli bez zraněného Emeky Okafora a zmohli se na úspěšnost střelby pouhých 36,6%. Primož Brezec se blýskl 17 body a 17 doskoky, Melvin Ely přidal 16 bodů a 11 doskoků. Hosté prohrávali po celý průběh, ale zápas nevzdali a v poslední čtvrtině nastříleli 34 bodů, když šestnáctibodový náskok snížili na 77:81.

Portland ale podržel Sebastian Telfair, který "zaskočil" za Van Exela (tomu se nedařilo a nedal za 33 minut ani bod). Telfair proměnil za 4.čtvrtinu 6 ze 7 trestných hodů, Stoudamire pak pečetil výhru 6 šestkami v posledních 48 sekundách. Telfair pak ještě hosty trochu rozhněval na závěr, když za rozhodnutého stavu trefil trojku v poslední sekundě.
Střelci:
Trail Blazers
- Stoudamire a Telfair 23, Patterson 21, Randolph 12 bodů a 12 doskoků, Miles 10
Bobcats - Brezec 17 bodů a 17 doskoků, Ely 16 bodů a 11 doskoků, Hart 14, T.Smith 10, Knight 9 bodů a 11 asistencí
střelba: 43% - 37% (trojky: 5/17 - 4/15)

Golden State (13/33) - New Orleans (8/38) - 90:82
V zápase dvou týmů ze dna tabulky Západní konference měli navrch domácí Warriors, kteří přerušili šňůru 6 porážek v řadě. Jason Richardson už podeváté v řadě nastřílel přes 20 bodů (tentokrát 25) a domácí vyhráli poslední čtvrtinu 29:20.

Za hosty nastřílel letošní maximum 23 bodů Rodney Rogers, ale Hornets nedokázali využít slabé střelby domácích (trojky 2/14!) - nepohlídali si totiž útočné doskakování domácích a navíc ztratili 19 míčů.