Kevin Durant (vpravo) z týmu Oklahoma City přijímá gratulaci od spoluhráče...

Kevin Durant (vpravo) z týmu Oklahoma City přijímá gratulaci od spoluhráče Serge Ibaky k vítězné trojce, která padla 1,7 vteřiny před koncem druhého prodloužení zápasu v Torontu. | foto: AP

Drama v Torontu skončilo těsnou výhrou Oklahomy, Durant dal 51 bodů

• 45
Až druhé prodloužení rozhodlo o vítězi duelu basketbalové NBA mezi Torontem a Oklahomou City. Z těsné výhry 119:118 se nakonec radoval americký tým, byť měl ještě 47 vteřin před koncem druhého nastavení osmibodové manko.

Hlavním strůjcem uspěchu Thunder byl Kevin Durant, který nasázel 51 bodů, přidal sedm asistencí a 12 doskoků. Ve druhém nastavení dal 7 z 12 bodů svého týmu, včetně vítězné trojky 1,7 vteřiny před koncem.

"To byl nejbláznivější zápas, co jsem kdy hrál," prohlásil Durant, který prodloužil svou střeleckou sérii o 34. duel, v němž zaznamenal 25 nebo více bodů. K vyrovnání rekordu Michaela Jordana ze sezony 1986/87 mu zbývá ještě šest utkání.

Toronto už v závěrečné minutě od stavu 118:110 neskórovalo, hosté se probili k vítězství dvěma Durantovými trojkami a jednou dalekonosnou střelou náhradníka Dereka Fishera. Od třetí čtvrtiny přitom lídři Severozápadní divize hráli bez Russella Westbrooka, který odstoupil kvůli zranění kolena.

Třiadvacátou prohru v řadě utrpěla Philadelphia. Sixers doma podlehli New Yorku 92:93 a blíží se rekordnímu zápisu Clevelandu, který si v ročníku 2010/11 připsal 26 porážek za sebou. Teď je navíc čekají tři těžké zápasy venku.

Denver prohrál v Dallasu 106:122, Jan Veselý v hostujícím týmu do utkání nezasáhl.