Roman Marko z Prostějova u míče, brání ho Jakub Blažek z Opavy.

Roman Marko z Prostějova u míče, brání ho Jakub Blažek z Opavy. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Opavští basketbalisté uhájili druhé místo v lize před Prostějovem

• 4
Basketbalisté Opavy a Prostějova potvrdili ve 14. ligovém kole role favoritů a v tabulce jim dál patří druhé a třetí místo za vedoucím Děčínem. Opava, která v této sezoně prohrála na domácí palubovce jen jediný zápas, porazila Kolín 91:65, Prostějovu usnadnilo Ústí nad Labem cestu za suverénní výhrou 83:53 výpadkem ve druhé čtvrtině.

„Prostějov nás přeběhl jak zamrzlý rybník. Ve druhé čtvrtině i v celém prvním poločase jsme byli v roli statistů,“ zlobil se trenér Severočechů Martin Stavěl.

„Jediné pozitivum vidím v tom, že jsme odehráli dobrý druhý poločas, ale pokud v půlce prohráváte o 30, tak nemůžete pomýšlet na vítězství. Celkově byl náš výkon tristní,“ dodal.