Radost basketbalistů USK Praha

Radost basketbalistů USK Praha | foto: ZVVZ USK Praha

Basketbalistky USK porazily Hradec, Brno v boji o druhé místo Slovanku

• 0
Favorizovaný tým USK Praha deklasoval v 6. kole ligy basketbalistek Hradec Králové 98:38. V přímém souboji o druhé místo zvítězily obhájkyně titulu z Frisco Sika Brno na palubovce Slovanky 85:72.

V šesti odehraných kolech nastřílely úřadující vicemistryně z USK rovných 600 bodů. Pátému družstvu tabulky nepomohla na Folimance ani přítomnost zkušených hráček v sestavě v čele s někdejší nejlepší basketbalistkou Evropy Evou Horákovou.

Hráčky USK jednoznačně vládly od začátku duelu, první čtvrtinu vyhrály o šestnáct bodů, druhou pak o patnáct. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 20 body Kateřina Elhotová.

Favorizované Frisco Brno vedl na půdě Slovanky v poločase jen o tři body, ale třetí čtvrtinu vyhrály svěřenkyně Jana Bobrovského 24:13 a zápas rozhodly. V tabulce jsou Brňanky o bod za USK Praha, který jim připravil jedinou porážku v dosavadním průběhu soutěže.

Úřadující šampionky se opíraly o švédské duo Eldebrinková a Halvarssonová, které daly dohromady 37 bodů. Dařilo se i Američance Fordové, která s 13 doskoky dominovala pod košem, ale limitovala ji bolavá kolena. Ve druhém poločase si pod košem vedla úspěšně i devatenáctiletá pivotka Hanušová, jež přispěla k výhře 11 body.

Valosun si poradil s VŠ Praha až po velkém boji 67:63. Favorizované domácí hráčky prohrály první čtvrtinu a o svém vítězství rozhodly až v poslední části hry. Do ní šly s nejtěsnějším jednobodovým vedením Pražanky, závěrečnou čtvrtinu však prohrály o pět bodů.