Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Petr Janeček, MAFRA

Basketbalisté Prostějova vyválčili výhru v napínavé dohrávce v Kolíně

• 0
Velké drama přinesla dohrávka 3. kola Mattoni NBL mezi Kolínem a Prostějovem. Nakonec v ní uspěli favorizovaní hosté, kteří se ale na těsnou výhru 87:85 pořádně nadřeli.

Prostějovští oplatili Středočechům domácí porážku z prosincového zápasu na Hané (81:82). Orli se posunuli na druhé místo v tabulce, Kolín je pátý.

"Jsme hrozně rádi za výhru, za to, že jsme to Kolínu oplatili. A ještě máme bod k dobru," radoval se prostějovský kouč Zbyněk Choleva. Stejně jako v prvním vzájemném duelu, který rozhodl koš v poslední sekundě, se o vítězi dramatického utkání rozhodlo v posledních okamžicích. Vítězný koš vstřelil tentokrát pět sekund před koncem prostějovský Travis Peterson.

Otočil tím skóre na 86:85, a když na druhé straně domácí hvězda Ames střelu neproměnil, hostující Slezák ještě jednou úspěšnou šestkou výsledek završil. Do poslední čtvrtiny přitom šli Kolínští ještě s devítibodovým náskokem, což byl největší rozdíl v zápase.

"V poslední čtvrtině jsme udělali několik chyb v obraně, hlavně v přebírání a v komunikaci. To nás přišlo draho. Prostějov v poslední čtvrtině držela vynikající úspěšnost střelby za tři body, všechno z dálky dával," řekl domácí trenér Predrag Benáček.

Domácí byli prakticky v celém utkání těsně vpředu, jejich oporou byl s 23 body a devíti doskoky Jiří Jelínek. V hostujícím dresu dal o jeden bod méně Pavel Slezák, autor tří z deseti prostějovských trojek, polovinu ze svých bodů dal přitom v poslední čtyřminutovce.

"Tři čtvrtiny zápasu jsme tahali za kratší konec, protože Kolín zase hrál velmi dobře. Střílel ze všech pozic, byl opravdu velmi nebezpečný. V poslední čtvrtině jsme dali pět trojek, to rozhodlo zápas. Hlavně Pavel Slezák to vzal na sebe a dával," konstatoval hostující kouč.

Mattoni liga mužů - 3. kolo:
Kolín - Prostějov 85:87 (25:24, 42:41, 68:59)
Nejvíce bodů:
Jelínek 23, Field 14, Machač 12, Barnes 11, Ames 10 - Slezák 22, Eitutavičius 18, Smith 13. Rozhodčí: V. Lukeš, Hruša, Kučera. Trestné hody: 29/22 - 13/9. Fauly: 19:24. Trojky: 7:10.