Richard Field (bílá) z Kolína v sevření svitavské obrany

Richard Field (bílá) z Kolína v sevření svitavské obrany | foto: Radek Cihla, MAFRA

Basketbalisté Kolína po třech prohrách zabrali, uspěly i Pardubice

• 0
Nepříjemnou třízápasovou sérii bez výhry uťali basketbalisté Kolína v 19. kole nejvyšší soutěže proti Ostravě. Domácí zápas vyhráli 94:88. Uspěli favorizovaní hráči Pardubic, kteří vezou snadné dva body z palubovky Interu Bratislava po vítězství 88:73. Slovenské celky vyšly zcela naprázdno, protože Levice podlehly v Chomutově 98:100 po prodloužení.

Šanci rozhodnout přetahovanou dvou tabulkových sousedů Chomutova a Levic měl v poslední vteřině základní hrací doby domácí Pavel Staněk, ovšem nevyužil ji.

Po dalších pěti minutách hry ho však zastoupil spoluhráč Zdeněk Hanzlík, který trojkou otočil na finálních 100:98. Pokus o odpověď v podání Coreyho Halletta totiž skončil míčem odraženým od obroučky.

Vyrovnaný duel, ve kterém domácí vedli maximálně o osm bodů, hosté z Ostravy pak o devět, viděli diváci v Kolíně. Výsledkové tápání Středočechů v posledních dnech a týdnech mohlo snadno pokračovat i po Vánocích, poslední pětiminutovku však zvládli ukázkově, když hostům dovolili pouze čtyři body.

Lehkou práci měli Pardubičtí, kteří v Bratislavě vládli po 39 minut (v předposlední minutě si získali jednadvacetibodové vedení, domácí v závěru kosmeticky upravili na 73:88).

Východočeskou pohodu dokumentuje hned osm mužů, kteří překonali metu osmi nastřílených bodů. Trenér vítězů Jan Slowiak mohl protočit celou sestavu, nejvíce - na pouhých 25 a půl minuty - vytěžil pivota Marcuse Arnolda.

Mattoni Národní basketbalová liga mužů - 19. kolo

Inter Bratislava - BK JIP Pardubice 73:88 (19:26, 40:52, 57:73)
Body:
Ubilla 17, Kuffa 13, Ďurana 11, Williams 9, Pešič, Trivunovič a Žilík po 7, Musil 2 - Muirhead 14, Arnold 13, Pospíšil 11, Černošek 10, Hampton 9, P. Bohačík, Kotas a T. Tóth po 8, Čarnecký 3, Opoku a O. Peterka po 2. Trojky: 8:5. Trestné hody 23/19 - 17/13. Fauly: 20:25. Rozhodčí: Gabara, Paulík, Jedlička.

BC Kolín - NH Ostrava 94:88 (25:25, 47:46, 70:74)
Body:
Barnes 17, Field a Zuzák po 15, Machač 14, Ames a Marko po 12, J. Jelínek 7, Hubálek 2 - Manusos 21, Stehlík 20, Luettgerodt 17, Wright 11, Aleksejevs 7, Hughes 6, Číž 4, Jurečka 2. Trojky: 10:10. Trestné hody: 28/18 - 19/16. Fauly: 22:22. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Vondráček.

Levharti Chomutov - Astrum Levice 100:98 po prodl. (26:17, 43:42, 66:64, 87:87)
Body:
Pope a Staněk po 22, Lowery 19, Hanzlík 14, Sucharda 10, Hemmy 6, Anderson 5, Krakovič 2 - Grant 19, Štemberger 17, Hallett 16, D. Marek 13, Sýkora 10, Bernard 9, Štec 8, Modrič 4, Morávek 2. Trojky: 10:13. Trestné hody: 29/26 - 20/15. Fauly: 24:26. Rozhodčí: Hruša, Galajda, Benda.