Basketbalisté Brna prohráli s Debrecínem

Debrecín - Basketbalisté týmu A PLUS Brno prohráli v semifinále závěrečného turnaje středoevropské konference Poháru FIBA v maďarském Debrecínu s domácím celkem Vadkakasok rozdílem tří bodů 86:89. V boji o třetí místo se Brňané v neděli od 16:00 střetnou s Würzburgem, který v druhém semifinále prohrál s dalším německým klubem BC Mitteldeutscher 83:107.

Brňanům se v prvním poločase příliš nedařilo doskakování: pod košem získali pouze devět míčů, zatímco soupeř jich vybojoval jednadvacet. Debercín vedl až o čtrnáct bodů, ale po změně stran se výkon českého týmu zlepšil a v 34. minutě měli domácí k dobru už jen bod (76:75).

V dramatickém závěru 14 sekund před koncem hráč maďarského klubu Lee proměnil oba trestné hody. Při brněnském útoku pak rozhodčí neposoudili sporný zákrok na Pavlíka, jenž se pokusil o střelu z tříbodového území, jako nedovolený.

"Propásli jsme obrovskou příležitost k postupu do finále. Přesto bych chtěl naše hráče pochválit za bojovný výkon i dobrou hru ve druhém poločase," uvedl trenér Brna Miroslav Pospíšil.

Výsledky - semifinále:
Vadkakasok Debrecín - A PLUS Brno 89:86 (28:21, 51:40, 74:64)
Nejvíce bodů:
Lee 32, Bukva 17, Gémes 13, Green 12 - Svoboda 22, Pavlík 15, Černošek 14, Benda 12, Warrick 11. Rozhodčí: Sideridis (Řec.), Kozman (Rum.). Fauly: 18:21. Trestné hody: 24/23 - 20/17. Trojky: 8:5. Diváci: 1500.

BC Mitteldeutscher - TSK Würzburg 107:83 (46:44).